Politseis registreeritud sündmused
26.09.2017


Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud nädala vahetusel 80 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust ja viis sõidukivargust ning omavolilist kasutamist. Kaheksas inimvigastustega liiklusõnnetuses sai viga kaheksa inimest. Tabati 19 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 270. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ja registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Eestist saadeti välja kolm isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
25. septembril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvas korteris tõukas 39-aastane mees 31-aastast naist.

25. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Maleva tänaval asuvas korteris lõi 48-aastane mees 49-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
25. septembril varastati Pirital Tuule teel asuvast maja hoovist muruniiduk. Esialgne kahju 1500 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
25. septembri öösel varastati Tartus Narva maanteel asuvast ehitussoojakust tööriistu. Kahju on 300 eurot.

25. septembril teatati politseile, et Tartu vallas Kõrveküla alevikus Pärna tänaval on sisse murtud merekonteinerisse, kust varastati erinevaid tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 25. septembril varastati Tartus Tammetõru tänaval seisnud MAN veokilt kaks akut. Kahju on 400 eurot.

Valgamaa

Vargus
24. septembri hommikul teatati politseile, et Otepääl asuva puhkemaja parklas seisnud Nissani rattaraamidelt varastati öö jooksul kolm jalgratast. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
Ööl vastu 26. septembrit pidasid piirivalvurid Võrumaal Meremäe vallas piiriäärsel alal kinni kaks meest vanuses 38- ja 42-eluaastat, kelle juurest leiti neli kasti salasigarettidega. Mehed ühes kastidega toimetati täiendavateks toiminguteks Piusa kordonisse. Ebaseadusliku piiriületuse üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

25. septembril kella 12 paiku saabus Koidula maanteepiiripunkti Eesti numbrimärgiga Scania veoki, millel avastati täiendavas kontrollis mitmeid raskeid rikkumisi ning tehnilisi vigu. Lekkiva kütusepaagi, ülemäära kulunud rehvide ja kinnitamata amortisaatoriga veokil lubati siseneda küll riiki, ent see suunati otsejoones erakorralisele ülevaatusele.

25. septembril kella 17.25 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis riigist väljuvat Läti numbrimärgiga sõiduautot, mida juhtis 62-aastane mees. Kontrollimisel leidsid piirivalvurid autost elektrišokirelva, mis on tsiviilkäibes keelatud. Masina kindalaekas olnud keelatud ese konfiskeeriti, juhile koostati väärteoprotokoll ning peale menetlustoiminguid lubati tal piiripunktist lahkuda.

25. septembril kella 19 paiku saabus Luhamaa maanteepiiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli Venemaa Föderatsiooni numbrimärgiga sõiduauto Mazda, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid masinast antiradari. Autoroolis olnud 57-aastasele mehele selgitati, et sõidukist avastatud seade on Eestis seadusega keelatud. Masinast leitud seade konfiskeeriti, juhile koostati väärteoprotokoll ning ta lahkus Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
25. septembril teatati, et Rakvere vallas Haljala teel asuvas kaupluses varastati eraisikule kuuluv mobiiltelefon Huawei. Kahju on 275 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. septembri õhtul peksti Narvas Vaksali tänaval asuva korterelamu trepikojas alkoholijoobes 31-aastast meest. Kiirabi toimetas mehe esmaabi andmiseks haiglasse.

Vargus
25. septembril teatati, et Toila vallas Vaivina külas asuvast suvilast varastati televiisor Philips, digiboks ja alkoholi. Kahju kokku on 1016 eurot.

Juhtumid piiril
23. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1964. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 17 päeva, neist kõik päevad Eestis. Isikule määrati rahatrahv ning ta lahkus Venemaale.

23. septembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1989. aastal sündinud Ukraina kodanik ja 1984. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
24. septembril tungiti ukse avamise teel sisse Kullamaa vallas asuvasse tallu, kust varastati murutrimmer, muruniiduk ja muid esemeid. Esialgsetel andmetel tekitati vargusega varalist kahju 500 eurot.

Pärnumaa

Vargus
25. septembril teatati politseile, et Sauga alevikus on Tallinna maanteel värava avamise teel tungitud maja hoovi ning hoovi peal seisnud autosse sisse murtud. Autost varastati mitmeid elektroonilisi tööriistu. Esialgne kahju on 1000 eurot.

Saaremaa

Vargus
25. septembril teatati politseile, et Mustjala vallas asuvalt maaüksuselt on ära varastatud rajakaamera Uovision UM 565SMS. Vargusega tekitati varalist kahju 351 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
25. septembril ründas 81-aastane mees kaikaga 21-aastast meest, kes sai viga.

 
Tagasi