Politseis registreeritud sündmused
10.11.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 83 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 55 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust. Kolmes liiklusõnnetuses said vigastada neli inimest. Tabati kümme alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 161 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti üheksa euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati neli sisenemiskeeldu. Eestis saadeti välja üks inimene ja registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
9. novembril teatati, et Haabrestis Õismäe tee asuvas korteris lõi tuttav mees 35-aastast naist.

Juhtum piiril
9. novembril saabus Kiievist Tallinna Lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta viibib Tallinna Lennujaama mitte-Schengeni alal kuni tagasilennuni.       

LÕUNA PREFEKTUUR
 
Möödunud ööpäeval Lõuna-Eestis olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Juhtumid piiril
9. novembril kontrollisid lõuna prefektuuri ning maksu- ja tolliameti töötajad Viljandis erinevaid ehitusobjekte ja seal töötavate välismaalaste Eestis viibimise ja töötamise seaduslikkust. Kontrolli käigus avastati ühelt ehitusobjektilt Ukraina kodanik, kel puudus seaduslik alus Eestis töötamiseks ning kelle suhtes alustati seetõttu menetlust.

9. novembril kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaalt Eestisse siseneda soovinud veokit, mida juhtis Eesti kodanik. Piirivalvurid avastasid veokil mitmeid rikkeid, mistõttu suunati veok kohe erakorralisele ülevaatusele.

9. novembril avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukist Mitsubishi antiradari, mille kasutamine ja omamine Eestis on keelatud. Keelatud seade eemaldati autost, misjärel lubati juhil liikuda edasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Vargused
9. novembril teatati, et Jõhvis tungiti sisse Nooruse tänaval asuvasse korterisse ja varastati suur hulk naiste ja meeste riideid ning aksessuaare. Kahju on 3500 eurot.

9. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme maanteel asuvast tööstushoonest varastati tööriistad. Kahjusumma on selgitamisel. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 42-aastase mehe.

9. novembril teatati, et Narvas A. Daumani tänaval asuvast haridusasutusest varastati sülearvuti. Kahju on 374 eurot.

Juhtumid piiril
9. novembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1997. aastal ja 1938. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud, kellel puudusid kehtivad viisad riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud.

9. novembril saabus Narva-2 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik. Isikul puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks ning ta andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeeld.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

 
Tagasi