Politseis registreeritud sündmused
13.11.2017


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 176 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kolm avaliku korra rasket rikkumist, 50 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust. Kümnes liiklusõnnetuses sai viga kümme inimest. Tabati 57 alkoholi- ja 6 narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 348. Piiril väljastati kaheksa sisenemiskeeldu ning registreeriti üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
 
Kehalised väärkohtlemised
10. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval lõi 46-aastane mees 36-aastast meest ning tekitas temale kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid 46-aastase mehe kinni.

10. novembril teatati, et Kesklinnas Narva maanteel asuvas korteris lõi 57-aastane mees 48-aastast naist.

11. novembril teatati, et Lasnamäel P. Pinna tänaval asuvas korteris lõi 30-aastane mees 20-aastast naist ning tekitas temale kergemaid vigastusi.

11. novembril teatati, et Mustamäel Mäepealse tänaval asuvas korteris tõukas 31-aastane mees 28-aastast naist.

11. novembril teatati, et Kesklinnas Lai tänaval asuvas baaris lõi tundmatu mees 40-aastast meest.

11. novembril teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljakul lõi 18-aastane mees 21- ja 22-aastast meest. Väidetav lööja on kinni peetud.

11. novembril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteris lõi 23-aastane mees 23-aastast naist ning tekitas temale kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

11. novembril teatati, et Lasnamäel Meeliku tänaval lõid kaks tundmatut meest 60-aastast meest ning tekitasid temale kergemaid vigastusi.

12. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Härjapea tänaval asuvas korteris lõi 51-aastane mees esemega 35-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

12. novembril teatati, et Kristiines Sinika tänaval asuvas korteris lõi 23-aastane mees 20-aastast naist ning tekitas temale kergemaid vigastusi.

Vargus
11. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Jahu tänaval varastati seisnud autost tehnikat. Esialgne kahju 3882 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. novembril teatati, et Keila linnas Heina tänaval asuvas kortermajas tõukas 43-aastane mees 30-aastast naist ning tekitas temale kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Juhtum piiril
11. novembril saabus Moskvast Tallinna Lennujaama Kasahstani Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta lahkus tagasi Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
12. novembri öösel lõi 43-aastane joobes mees Jõgeva linnas asuvas meelelahutusasutuses 25-aastast turvatöötajat. Politsei pidas lööja kinni ning ta toimetati esmalt arestimajja kainenema. Turvatöötaja pöördus tervisekontrolliks haiglasse.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. novembril löödi Elva vallas Rõngu aleviku korteris tüli käigus alkoholi tarvitanud 19-aastast meest.

Avaliku korra rasked rikkumised
11. novembri varahommikul teatati, et Tartus Vallikraavi tänaval asuvas meelelahutusasutuses löödi 31-aastast meest. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti.

11. novembri öösel lõi 37-aastane mees tüli käigus Tartus Vallikraavi tänava meelelahutusasutuse juures 29-aastast meest. Politsei toimetas mehed asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Juhtum piiril
10. novembri õhtul peeti Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel kinni Valgevene Vabariigi registreerimismärgiga sõiduauto Fiat Multipla. Tollikontrolli käigus leiti sõidukist peidetuna 52 600 Valgevene maksumärkidega sigaretti. Tolliametnik alustas masina roolis olnud 29-aastase mehe suhtes väärteomenetlust ning määras talle 1200eurose rahatrahvi. Sõidukijuhile väljastatud Leedu Vabariigi ja kaasreisijale väljastatud Poola Vabariigi Schengeni viisad tunnistati kehtetuks ja nad lahkusid tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Röövimine
11. novembril teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval tungiti kallale 53-aastasele mehele ja rööviti tema rahakott ja mobiiltelefon. Kahju on selgitamisel. Politsei pidas kahtlustatavatena kinni 49-aastase mehe ja 51-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
10. novembril teatati, et Narvas Rakvere tänaval asuva ühiselamu toas löödi 33-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 28-aastase mehe.

11. novembril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris ründas 19-aastast neiut tema elukaaslane. Politsei pidas 25-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

12. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Sõpruse tänaval asuvas korteris rünnati 27-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 28-aastase mehe.

12. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Estonia puiesteel asuvas korteris tungis 25-aastasele naisele kallale tema elukaaslane. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

12. novembril teatati, et Narvas Võidu prospektil asuvas korteris lõi 51-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 54-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
10. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Pisuhänna tänaval asuvast korterist varastati sülearvuti Acer, mängukonsool PlayStation ja mobiiltelefon Coolpad. Kahju on 800 eurot.

11. novembril teatati, et Narva Haigla palatist varastati tahvelarvuti Samsung, mälukaart ja tahvelarvuti kaaned. Kahju kokku on 448 eurot.

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemine
10. novembril teatati, et Jõhvis Narva maanteel asuvas müügikioskis kasutati ostu eest tasumiseks võltsimistunnustega 50-eurost rahatähte.

Juhtumid piiril
11. novembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1963. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik ja 1987. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

12. novembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1980. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 49 kalendripäeva, neist ühe päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ja ta lahkus Venemaale.

12. novembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1994. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik ja 2000. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Asja rikkumine ja hävitamine
10. novembril alustati kriminaalmenetlust 6. novembril Väätsa alevikus ettevõttele kuulunud karjalauda süttimise asjaolude kindlaks tegemiseks.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
10. novembril tungis Pärnus Olevi tänaval 21-aastane mees kallale oma 24-aastasele elukaaslasele, tekitades naisele sellega valu.

12. novembril lõi Pärnus Side tänaval asuva majutusasutuse juures ja ka majutusasutuses sees 38-aastane mees 39-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas lööja kinni.

Vargus
10. novembril teatati, et Pärnus Papiniidu tänaval asuvast kauplusest üritas 38-aastane mees varastada õhuvärskendajat, sokke ja muid esemeid. Mees peeti kaupluse turvatöötaja poolt kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
11. novembril lõi Pärnus Pikal tänaval asuva kaupluse juures tekkinud konflikti käigus seni tuvastamata mees noaga 51-aastast meest, kes sai viga ja toimetati haiglasse.

Raplamaa

Vargus
10. novembril teatati, et Raplas Tallinna maanteel asuvas kaubanduskeskuses lõhuti ära annetuskast ja varastati sealt raha. Vargusega tekitatud esialgne varaline kahju on 150-200 eurot.

 
Tagasi