Uued Eesti kodanikud said Pärnus kätte kodakondsustunnistused
23.11.2017


Täna toimus Pärnu Raekojas pidulik tseremoonia, kus tervitasid uusi Eesti Vabariigi kodanikke Lääne prefekt Kaido Kõplas ja Eesti Politsei Spordiliidu president, OMi ja MMi medalist, mitmekordne Euroopa meister Allar Raja.

Foto: Uued kodanikud Pärnus

Taoline pidulik tseremoonia toimus Pärnus esmakordselt. Oma tunnistused said kätte uued kodanikud, kes elavad Pärnumaal, Läänemaal ja Järvamaal.

„On tähenduslik, et saate oma Eesti Vabariigi kodaniku staatust tunnistava dokumendi siin, Pärnus. Sest just siin, kohe-kohe 100 aastat tagasi, kuulutas Eesti ennast iseseisvaks ja sõltumatuks manifestiga, mille päises seisab: "Kõigile Eestimaa rahvastele!“ Olete Eesti Vabariigi kodanikud ja  see avardab teie elu uute võimalustega, mida ma loodan, te ka kasutate,“ ütles oma tervituskõnes Kaido Kõplas.

„Eesti on väike riik ja iga inimene on väärtuslik. Kuna meid on nii vähe, on iga kodaniku panus selle võrra olulisem. Palju õnne teile Eesti kodanikuks saamise puhul,“ sõnas Allar Raja.

Tänavu sai Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) kokku 628 kodakondsuse saamise või taastamise taotlust. Üle poole taotlejatest, 327 inimest, olid määratlemata kodakondsusega, 231 inimest Venemaa ja 30 inimest Ukraina kodanikud. Lääne prefektuuris sai PPA 33 kodakondsuse taotlust.

Reedel toimub pidulik kodakondsustunnistuste üleandmise tseremoonia Tartus, kus tervitatakse uusi Eesti kodanikke, kes elavad Lõuna-Eestis. Sel nädalal toimuvad tseremooniad on pühendatud kodanikupäevale, mida tähistatakse 26. novembril.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
6123051
5111109

 
Tagasi