Politseis registreeritud sündmused
04.12.2017


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 128 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kolm avaliku korra rasket rikkumist, 52 varavastast kuritegu, sealhulgas 42 vargust (üheksa eluruumidest ja kaks sõidukitest) ning neli sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 12 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 16 inimest. Tabati 30 alkoholijoobes ja kuus narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 265 väärtegu. Piirilt väljastati 12 sisenemiskeeldu. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja ning üks piiriežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.


PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
 
Kehalised väärkohtlemised
1. detsembril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris tekitas 57-aastane mees kergemaid vigastusi 79-aastasele naisele. Politseinikud pidasid mehe kinni.

1. detsembril teatati, et Lasnamäel Kalevipoja põigul asuvas korteris lõi joobes 47-aastane mees oma vanemaid. Politseinikud pidasid mehe kinni.

1. detsembril teatati, et Lasnamäel Virbi tänaval asuvas korteris lõi 42-aastane mees abikaasat, 39-aastast naist ning tekitas temale kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

2. detsembril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteris toimus peretüli. Politseinikud pidasid 35-aastase mehe kinni.

2. detsembril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas kaupluses lõi 29-aastane mees 21-aastast turvatöötajat. Politseinikud pidasid 29-aastase mehe kinni.

2. detsembril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris lõi 27-aastane mees elukaaslast, 22-aastast naist.

2. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval asuvas korteris lõi 23-aastane mees oma 18-aastast õde. Politseinikud pidasid mehe kinni.

2. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval lõi tuttav meesterahvas 69-aastast meest.

3. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Alasi tänaval asuvas korteris lõi 39-aastane mees 42-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

3. detsembril teatati, et Kesklinnas Vana-Posti tänaval asuvas klubis lõi 23-aastane mees 25-aastast turvatöötajat. Politseinikud pidasid 23-aastase mehe kinni.

3. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval lõi tundmatu meesterahvas 34-aastast meest.

3. detsembril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel lõi 49-aastane naine pudeliga 30-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kinni.

Avaliku korra rasked rikkumised
1. detsembril teatati, et Kesklinnas Endla tänaval lõi 39-aastane mees 28-aastast meest. Politseinikud pidasid 39-aastase mehe kinni.

3. detsembril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel tõukas tundmatu meesterahvas 28-aastast meest.

Vargused
1. detsembril teatati, et Mustamäel Mustamäe teel asuvast korterist varastati sularaha ja isiklikke esemeid. Kahju on selgitamisel.

3. detsembril teatati, et Kesklinnas Uus tänaval asuvast koolist varastati muusikainstrument. Esialgne kahju on 3800 eurot.
 
Juhtum piiril
1. detsembril saabus Peterburist Tallinna Lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta lahkus 26. novembril tagasi Peterburi.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
3. detsembril varastati Tartus Kaunase puiestee tänava korterist kaks sülearvutit, kahe sõiduauto võtmed, mobiiltelefon, arvuti tarvikuid ja kast õlut. Kahju on selgitamisel.

2. detsembril teatati, et öö jooksul murti Elvas J. Kärneri tänaval sisse eramu kõrvalhoonesse, kust varastati jalgratas, kaks mootorsaagi ja tööriistakohver. Kahju on umbes 2500 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine
2. detsembri öösel teatas tähelepanelik taksojuht häirekeskusele, et Tartus Kalda tee maja lähistel põleb sõiduauto. Veel enne päästjate saabumist oli taksojuht jõudnud tulekustutiga suurema tule leviku piirata, päästjad panid tulele piiri ning kustutasid selle. Tulekahju tekkepõhjus ja juhtumi üksikasjad selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
2. detsembril puhkes Tartus Küüni tänaval tuttavate vahel tüli, mille käigus lõi 19-aastane noormees 35-aastast naist. Keegi rüseluses viga ei saanud ning politsei viis tüli osapooled asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Juhtumid piiril
2. detsembri hommikul tõkestati Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine 40-aastasel Moldova Vabariigi kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja tingimuste kohta ei olnud usaldusväärsed. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

2. detsembri keskpäeval avastasid piirivalvuri Peipsi järvelt Kallaste traaversi lähistelt ebaseaduslikud nakkevõrgud. Piirivalvurid eemaldasid võrgud, mis toimetati esialgu Varnja teenistuskohta, kus need keskkonnainspektsioonile üle anti.

Ööl vastu 4. detsembrit tõkestati Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine kahel Moldova Vabariigi kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja tingimuste kohta ei olnud usaldusväärsed, ka puudusid meestel piiriületuseks asjakohased dokumendid. Isikud saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.
 
IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
Ajavahemikul 19. november kuni 30. november tungiti sisse Tapa vallas Järsi külas asuvasse talumajja ja varastati erinevaid Makita ja Milwaukee tööriistu, muruniiduk, murutrimmer, kaks Kärcher survepesurit, Electrolux kodumasinaid, jalgratas Classic ning muid esemeid. Kahju on 4303 eurot.

Ajavahemikul 5. november kuni 3. detsember varastati Haljala vallas Sagadi külas asuvast talust kettsaag Husqvarna, tööriistad ja olmetehnikat. Kahjusumma on täpsustamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Järveküla teel asuva meelelahutusasutuse juures löödi 30-aastast meest noaga. Kiirabi toimetas mehe haiglasse ravile. Politseile on teo arvatav toimepanija teada.

2. detsembril teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris lõi 56-aastast naist tema 37-aastane poeg.

Vargus
3. detsembril teatati, et Narvas Vaivara tänaval asuvast garaažiboksist varastati tööriistad. Kahju on 468 eurot.

Juhtumid piiril
1. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1965. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes viibis seadusliku aluseta Schengeni territooriumil üheksa päeva, neist kõik päevad Eestis. Isikule määrati rahatrahv ning ta lahkus Vene Föderatsiooni.

1. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1984. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

1. detsembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal ja 1987. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanikud, kes olid oma viisad juba ära kasutanud. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

1. detsembril peatasid Rakvere politseijaoskonna ametnikud Tallinn-Narva maantee 70. kilomeetril sõiduauto, mis ületas lubatud sõidukiirust. Sõidukis viibis neli Ukraina kodanikku, kes toimetati dokumentide täpsemaks kontrolliks Rakvere politseijaoskonda. Isikud ei suutnud põhjendada riigis viibimise eesmärki. 1993. aastal, 1985. aastal, 1992. aastal ja 1994. aastal sündinud meestele koostati ettekirjutused Schengeni territooriumilt lahkumiseks ja väljastati sissesõidukeelud.

2. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1971. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikul puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

3. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1984. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes viibis seadusliku aluseta Schengeni territooriumil kolm päeva, neist kõik päevad Eestis. Isikule määrati rahatrahv ning ta lahkus Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa
 
Kehalised väärkohtlemised
1. detsembril läks 45-aastane mees Uuemõisa alevikus kallale 45-aastasele naisele ning tekitas talle füüsilist valu.

2. detsembril lõi 53-aastane mees Paralepa alevikus 28-aastast meest, kes sai viga.

3. detsembril lõi Uuemõisa alevikus 53-aastane mees omavahelise tüli käigus 39-aastast naist, kes sai viga.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et Pärnu linnas Lõuna tänaval asuva maja ees lõi 25-aastane mees enda 20-aastast abikaasat.

Avaliku korra raske rikkumine
1. detsembril lõi 35-aastane mees Pärnus asuval väljakul talle tuttavat 31-aastast meest, kes sai viga.

Vargused
Ajavahemikul 30. november kuni 1. detsember varastati Kergu külas asuva kortermaja sissepääsu eest jalgrattahoidjast lukustamata jalgratas Merida Matts TFS. Vargusega tekitati varalist kahju 320 eurot.

1. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et Vändra alevis lõhuti sõiduki BMW pagasiluugi klaas. Pagasiruumist varastati kaks suverehvi valuvelgedega ning Husqvarna mootorsaag. Varalist kahju tekitati kokku ligikaudu 960 eurot.

2. detsembril anti politseile üle 50-aastane mees, kes varastas Pärnus Liblika tänaval asuvast poest õlut. Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

3.detsembril on akna lõhkumise teel sisse tungitud Tori vallas Jõesuu külas asuvasse kauplusesse. Sealt varastati erinevaid kaupu. Vargusega tekitatud varaline kahju on selgitamisel.
 
Raplamaa
 
Vargus
2. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et Rapla vallas Kasvandu külas on köögiakna klaaside eemaldamise teel sisse tungitud tallu. Majast varastati espressomasin Philips, elektripliit Bowmann ja saumikser Philips. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 435 eurot.

 
Tagasi