Politseis registreeritud sündmused
08.12.2017


Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust ja üks röövimine. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati neli alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 102. Registreeriti üks piirilt väljastatud sisenemiskeeld, üks Schengeni viisaeeskirja ja üks piirirežiimi rikkumine. Eestist saadeti välja üks isik.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
7. detsembril teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval asuvas poes toimus konflikt 42- ja 53-aastase naise vahel.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. detsembril teatati, et Keila linnas Raba tänaval asuvas majas lõi joobes 22-aastane mees oma isa, 46-aastast meest. Politseinikud pidasid 22-aastase mehe kinni.

Vargus
7. detsembril teatati, et Rae vallas Peetri alevikus varastati ehitustööriistu. Esialgne kahju 3000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Lõuna prefektuuri ööpäevainfo

Tartumaa

Vägivald võimuesindaja suhtes
7. detsembri hilisõhtul sai politsei väljakutse Tartus Lääne tänaval asuvasse korterisse, kust kostuv lärm ja vali muusika naabreid häiris. Kohale saabunud korrakaitsjaid ootas ees seltskond pidulisi, kel paluti muusika kinni keerata ning naabrite häirimine lõpetada. Üks seltskonnas viibinud mees aga keeldus koostööst ametnikega, ignoreeris talle antud korraldusi, muutus politseinike suhtes agressiivseks ning hakkas politseinikule füüsiliselt vastu. Agressiivse joobes 28-aastase mehe suhtes tuli kasutada käeraudu ning ta toimetati esmalt arestikambrisse kainenema.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
6. detsembri öösel puhkes Valgas Tehase tänava eramus 20-aastase noormehe ja tema kasuisa vahel sõnavahetus, mille käigus mees noorukit lõi. Noormees lahkus seepeale kodust ning ööbis tuttava juures. Tervisekontrolliks pöördus ta arsti poole. Juhtunu üksikasju selgitab politsei edasises uurimises.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
Ajavahemikul 23. novembrist kuni 7. detsembrini murti Rakveres Saue tänaval sisse garaažiboksi ja varastati kummipaat koos aerude, pumba ning paadikotiga. Kahju kokku on 700 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
7. detsembril sisenesid kaks tundmatut meest Sillamäel Kesk tänaval asuvasse korterisse, kus neil tekkis konflikt korteriomanikuga. Seejärel lõi üks tundmatutest korduvalt korteriomanikku, 39-aastast meest ja teine mees varastas samal ajal korterist parfüümi, kaks pakki tubakat ja munad. Vargusega tekitatud kahju on 39 eurot. Täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

7. detsembril lõi 45-aastane mees Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 35-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
7. detsembril teatati politseile, et Jõhvi vallas Kahula külas murti sisse eramaja kõrvalhoonesse ja varastati 8 valuvelge koos rehvidega, kompressor, mootorsaag ning muud vara. Kahju on 6090 eurot.

Ööl vastu 7. detsembrit varastati Narvas Puškini tänaval asuva kortermaja trepikojast kaks jalgratast. Kahju kokku on 475 eurot.

Juhtumid piiril
7. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1994. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik. Kontrollimisel selgus, et isik on Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta viibinud kolm kalendripäeva, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv ja ta lubati Vene Föderatsiooni.

7. detsembril saabus Ida prefektuuri riiki sisenevale suunale 1988. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes eiras keelumärki ja suundus koheselt veoautode terminali. Sellega rikkus ta Piirirežiimi eeskirja, mis kohustab piiripunkti läbima selleks ettenähtud kohas ja jälgima liikluskorraldusvahendeid. Samuti puudusid tal ka dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Isikule määrati rahatrahv ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
7. detsembril varastati Pärnus Tammsaare puiestee juurde pargitud kaubikust kilekott, milles olid tööriided ja sülearvutikott koos sülearvutiga Acer, tahvelarvuti iPad ja kõrvaklapid. Esialgne vargusega tekitatud varaline kahju on 1120 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
7. detsembril kasutas Raplas Viljandi maanteel 51-aastane mees füüsilist vägivalda oma 76-aastase ema suhtes, tekitades talle sellega valu.

7. detsembril lõi Lokuta külas 39-aastane mees talle tuttavat 18-aastast naist rusikaga, tekitades talle sellega valu. Politsei pidas mehe kinni.

 
Tagasi