Keskkriminaalpolitsei ja kunstiõpilased tõmbasid korruptsioonilt maski maha
12.12.2017


Täna, 12. detsembril avasid keskkriminaalpolitsei koos Tartu Kunstikooliga ministeeriumite ühishoones rändnäituse „Korruptsiooni mitu nägu“, millega tähistatakse rahvusvahelist korruptsioonivastast päeva.

Foto: Rändnäitus "Korruptsiooni mitu nägu"

Sellel aastal algas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo projekti, sooviga leida õpilaste abiga korruptsiooni iseloomustavad näod ning tuua esile noorte nägemus ebaaususest.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul korruptsioon õõnestab inimeste turvatunnet ja riigi julgeolekut. „Igaüks peaks mõistma ausa käitumise väärtust. Ebaaus tegevus ei jää märkamata ja on oluline seda taunida,“ sõnas Ombler. 

Ombleri sõnul saavad korruptsiooni vähendamisele kaasa aidata asutuste ja ettevõtete juhid. „Hea eeskuju ei seisne ainult tulemuste täitmises, vaid ka selles, kuidas tulemusteni jõutakse ja milliseid põhimõtteid kasutades. Tänu Tartu Kunstikooli õpilastele oleme andnud korruptsioonile näo. Loodame, et loodud visuaalid aitavad inimestel paremini mõista korruptsiooni olemust ning hoiduda ebaausale teele minemast,“ ütles Ombler.

Tartu Kunstikooli direktori Kadi Kreisi sõnul oli korruptsioonivastase kampaania tõsine väljakutse. „Tegemist oli hea ülesandega, kus pidime suutma visualiseerida lihtsalt ja selgelt nõnda keerulist nähtust nagu seda on korruptsioon,“ sõnas Kreis.

Rändnäituse kujunduslik pool näitab, mis on kujundaja-disaineri töö visioon. „Kunstikooli õpilane teeb asju nähtavaks, arusaadavaks ning selgeks.

Meeskonnatööna kujundasime infokandjate komplekti ja tegime fotoseerida, mis jutustas korruptsiooni lugu ja andis edasi meeleolu,“ lisas Kreis.

Rahvusvaheline korruptsioonivastane päev oli 9. detsembril.

 

 

Lugupidamisega
Olja Kivistik
PPA pressiesindaja
530 883 44

 
Tagasi