Politseis registreeritud sündmused
18.12.2017


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 123 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust (eluruumidest viis, sõidukitest kaks). Registreeriti 12 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 14 inimest. Tabati 37 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 253 väärtegu. Piirilt väljastati kuus sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kaks isikut. Tuvastati viis viisaeeskirja rikkumist ning kaks piirirežiimi rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
 
Kehalised väärkohtlemised
15. detsembril teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel lõi tundmatu meesterahvas 22-aastast meest ning tekitas temale kergemaid vigastusi.

15. detsembril teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval asuvas korteris lõi 65-aastane mees 55-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. detsembril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval lõi tundmatu meesterahvas 38-aastast meest.

15. detsembril teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval asuvas korteris lõi 33-aastane mees oma elukaaslast, 32-aastast naist.

16. detsembril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel lõi tundmatu inimene 29-aastast meest.

16. detsembril teatati, et Lasnamäel Varraku tänaval toimus konflikt 39- ja 44-aastase mehe vahel.

16. detsembril teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval lõi tundmatu naisterahvas 66-aastast naist.

16. detsembril teatati, et Kristiines A. H. Tammsaare tänaval lõi 25-aastane mees 19-aastast meest. Politseinikud pidasid 25-aastase mehe kinni.

16. detsembril teatati, et Lasnamäel Lasnamäe tänaval asuvas kortermajas toimus konflikt naabrite vahel, mille käigus lõi 29-aastane mees 30-aastast meest.

16. detsembril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel tõukas 31-aastane mees 30- ja 67-aastast naist.

16. detsembril teatati, et Haaberstis Paldiski tänaval asuvas korteris lõi 36-aastane mees oma elukaaslast, 34-aastast naist.

16. detsembril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel asuvas kortermaja koridoris lõi 32-aastane mees 23-aastast meest. Politseinikud pidasid 32-aastase mehe kinni.

17. detsembril teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval asuvas korteris tõukas 37-aastane mees oma elukaaslast, 34-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. detsembril teatati, et Kesklinnas Gonsiori tänaval asuvas korteris lõi 24-aastane mees 30-aastast naist ning tekitas temale kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. detsembril teatati, et Lasnamäel Kiive tänaval asuvas kortermajas toimus kaklus 42- ja 58-aastase mehe vahel. Politseinikud pidasid 42-aastase mehe kinni.
   

Vargus
15. detsembril teatati, et Nõmmel Pihlaka tänaval varastati kott koos kahe sülearvutiga. Esialgne kahju on 1500 eurot.

Harjumaa
 
Kehalised väärkohtlemised
16. detsembril teatati, et Kehra linnas Aia tänaval asuvas korteris lõi 39-aastane mees oma elukaaslast, 35-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. detsembril teatati, et Maardu linnas Ringi tänaval asuvas kortermajas lõi joobes mees oma elukaaslast.

Vargused
17. detsembril teatati, et Kose vallas Ardu alevikus varastati autost ehitustööriistu. Esialgne kahju on 3100 eurot.

17. detsembril teatati, et Kuusalu alevikus Laane teel asuvast keldriboksist varastati paadimootor. Esialgne kahju 2220 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
10. detsembril teatati politseile, et Tartus Turu tänava kaupluses rikub joobes mees kaupu ning tarbib kohapeal poes müüdavaid alkohoolseid jooke. Turvatöötaja korduvaid korraldusi mees aga eiras, mistõttu paluti sündmuskohale politseipatrull. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 39-aastase mehe ning viis ta esmalt kainenema.

10. detsembril avastati, et Tartus Sirbi tänaval on sisse murtud korterisse, kust varastati suurem summa sularaha ja arvuti. Kahju on 7000 eurot.

8. detsembril varastati Tartus Ringtee tänava kaubanduskeskuses külastajalt rahakott koos sularaha ja dokumentidega. Kahju on 270 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vägivald võimuesindaja vastu
17. detsembril kella 18.45 paiku lõi 45-aastane mees Lüganuse alevikus Lüganuse teel asuvas majas teenistuskohustusi täitnud 32-aastast politseiametnikku. Patrull viibis majas väljakutsel lähisuhtevägivalla juhtumile. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
16. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval asuvas korteris tungis 39-aastasele naisele kallale tema 41-aastane joobes elukaaslane.

17. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Järveküla teel asuvas korteris lõi 87-aastast naist kepiga tema poeg. Naine toimetati esmaabi andmiseks haiglasse. Politsei pidas 57-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

17. detsembril teatati, et Kohtla-Järve Oru linnaosas Kase tänaval tungis 32-aastasele naisele kallale tema endine elukaaslane. Politsei pidas 37-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

17. detsembril teatati, et Narvas Partisani tänaval asuvas korteris lõi 59-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 57-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
15. detsembril teatati, et Kohtla-Järve Kukruse linnaosas varastati Nurga tänaval asuvast majast saag Husqvarna, elektritrell Metabo, sularaha ja kuldehted. Esialgne kahjusumma on 10 835 eurot.

16. detsembril teatati, et Alutaguse vallas Konsu külas asuvast ettevõttest varastati ehitustööriistu. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
15. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduauto Audi, mida juhtis 1998. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Isik esitas kontrolliks võltsimistunnustega Moldova juhiloa. Politsei alustas kriminaalmenetlust, mees peeti kahtlustatavana kinni.

16. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel tuvastati, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 39 päeva, neist ühe päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ja koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa
 
Vargus
Ajavahemikul 15.detsember kuni 16.detsember on akna klaaside lõhkumise teel sisse murtud Haapsalus Karja tänaval asuvasse hoonesse. Sealt varastati sularaha. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 575 eurot.

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
16. detsembril lõi seni tuvastamata mees Pärnus J.V. Jannseni tänava maja juures 84-aastast meest, kes sai viga.

Vargused
16. detsembril teatati politseile, et Pärnus Papiniidu tänaval asuvast garaažiboksist on varastatud kolm plastikkasti koos õngelantidega, kaks Shimano spinningrulli ja muud varustust. Vargusega tekitati varalist kahju umbkaudu 900 eurot.

17. detsembril teatati politseile, et Pärnus on Väike-Kuke tänaval sisse tungitud kortermaja keldriboksidesse ning ühest keldriboksist varastati jalgratas RockMachine Heatwave 70 ja jalgratas Trek 7100E. Vargusega tekitati varalist kahju 600 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
16. detsembril lõi 71-aastane mees Kuressaares Niidu tänaval enda 25-aastast sugulast. Mees on kuriteos kahtlustatavana kinnipeetud.

 
Tagasi