Siseminister ja Ida prefekt õnnitlesid Virumaa elanikke Eesti kodanikeks saamise puhul
22.12.2017


Täna, 22. detsembril toimus Narva Hermanni linnuses pidulik tseremoonia, kus siseminister Andres Anvelt ja Ida prefekt Tarvo Kruup andsid üle kodakondsustunnised 30 uuele Eesti Vabariigi kodanikule.

Tänasest tseremooniast võtsid osa Narvas, Narva-Jõesuus, Kohtla-Järvel, Sillamäel, Jõhvis ja Tapal elavad uued Eesti kodanikud ning nende pereliikmed ja lähedased.

“Kodakondsuse saamine on oluline, aga alles esimene samm kodanikuks saamisel. Tänan neid inimesi, et nad on selle sammu ette võtnud, ja julgustan veelgi enam tundma huvi eesti keele ja kultuuri vastu,” ütles siseminister Andres Anvelt.

Ida prefekt Tarvo Kruubi sõnul on tal hea meel tervitada uusi kodanikke, kes on astunud julge ja pingutust nõudva sammu ning saanud Eesti kodanikuks. „Uute kodanikena avaneb teil suurepärane võimalus panustada oma kodukoha turvalisusse ning olla aktiivne liige kodanikuühiskonnas. Teie kohus kodanikuna on hoolida sellest, mis teie ümber toimub ja anda oma panus, olgu see abikäe ulatamine naabrile või abipolitseinikuks astumine. Olge uudishimulikud Eesti ja Eesti elu vastu, ainult niimoodi saame elada sellises riigis, mis meile meeldib,“ ütles prefekt oma tervituskõnes.  

Tänavu taotles Eesti kodakondsust kokku 708 inimest. Taotlejate hulgas oli 141 noort vanuses 25-29 aastat ja 111 taotlejat olid 30-34 aasta vanused. Ida prefektuuris esitati kokku 196 kodakondsuse taotlust, neist 175 Ida-Virumaal ja 21 Lääne-Virumaal.

Leana Loide
PPA pressiesindaja
+372 525 4219 ; 337 2249
leana.loide@politsei.ee

 
Tagasi