Politseis registreeritud sündmused
28.01.2017


Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 55 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 29 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Registreeriti 2 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga 3 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 43 ning narkojoobes sõidukijuhte 1. Väärtegusid registreeriti 232. Piiril väljastati 5 sisenemiskeeldu ning avastati 1 salakaubaveo juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
27. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval korteris lõi 40-aastane mees 33-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Juhtum piiril
27. detsembril saabus Kiievist Tallinna Lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele koostati sisenemiskeeld ning ta viibib Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ähvardamine
27. detsembril kella 18 paiku teatati, et Rakveres Jaama puiesteel korteris ähvardas üks mees talle tuttavat 37-aastast meest tulirelvaga. Isik sooritas lasu lakke ja lahkus. Keegi viga ei saanud. Kella 19.30 paiku tabas politsei 51-aastase mehe Rakveres Ed. Vilde tänaval. Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval ründas 29-aastane joobes mees oma 58-aastast ema ja 64-aastast isa. Politsei toimetas mehe esialgu kainenema.

Vargus
27. detsembril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval maja juurde pargitud autolt varastati üks rehv. Kahju on 210 eurot.

Juhtum piiril
27. detsembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1979. aastal ja 1978. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud ja 1985. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ja kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Isikutele väljastati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
 
Hiiumaa
 
Vargused
22. alustati kriminaalmenetlust selles, et Kärdlas Rookopli tänaval kultuuriasutusest varastati Pääro Metsandi digigraafiline teos. Kahju on 500 eurot.

25. detsembril varastati Hirmuste külas asuvalt kinnistult 7-8 palki puitu. Kahju on 300 eurot.
 
Järvamaa
 
Kehaline väärkohtlemine
25. detsembril lõi 33-aastane mees Türil Ravila tänaval korduvalt talle tuttavat 33-aastast naist, kes sai viga.
 
Pärnumaa
 
Vargused
27. detsembril teatati, et Tuudi külas tungiti tabaluku lõhkumise teel sisse kõrvalhoonesse, kust varastati muruniiduk Partner ja bensiinimootoriga trimmer. Kahju on 350 eurot.
 
27. detsembril teatati, et Laadi külas varastati ettevõttele kuuluvalt metsatöötlusmasinalt forvarder Ponsse Buffalo kaks käivitusakut. Kahju on 400 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
27. detsembri varahommikul murti Jõgeva vallas Kaarepere külas sisse kauplusesse. Juhtunu üksikasjad on selgitamisel.

Põlvamaa

Vargus
27. detsembril avastati, et Põlva vallas Mammaste külas on sisse murtud garaaži ning varastatud kollast värvi Žiguli registreerimisnumbriga 493 ACT. Kahju on umbes 500 eurot.

Tartumaa

Vargus
28. detsembril avastati, et Tartus Vitamiini tänaval autoremonditöökoja juures on sisse murtud mitmesse autosse ja varastatud sõidukitest erinevaid esemeid. Kahju ja üksikasjad on selgitamisel.

Võrumaa

Vargus
27. detsembril varastati Setomaa vallas Väike-Rõsna külas veekeskuse riidehoiust rahakott dokumentide ja sularahaga. Kahju on umbes 350 eurot.

Juhtumid piiril
27. detsembril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestisse siseneval suunal sõiduautot Ford, millest avastati kumminui. Eestis kehtiva relvaseaduse järgi on tsiviilkäibes selline ese keelatud. Juhtumi üksikasju uurib maksu- ja tolliamet.

27. detsembril avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõiduautost Volvo antiradari, mille omamine ja kasutamine on Eestis keelatud. Autojuht loobus antiradarist ning sai loa riiki sisenemiseks.

 
Tagasi