Politseis registreeritud sündmused
01.02.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 31 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist) ja kaks sõidukivargust ning omavolilist kasutamist. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Tabati kaks alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 147 väärtegu. Piirilt väljastati kolm sisenemiskeeldu. Registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine. Esitati üks varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
31. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval löödi 25-aastast meest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna-Eestis olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Juhtumid piiril:
31. jaanuari hommikul kella 10 paiku kontrollis Mustvee kordoni mootorsaanipatrull Peipsi järvel pea kolme kilomeetri kaugusel kaldast üht jääl viibivat mootorsaani ja sellel olnud kaht meest. Kuivõrd mehed ei olnud end Peipsi järve jääle minnes nõuetekohaselt registreerinud, paluti meestel tulla kordonisse, kus neile määrati rikkumise eest rahatrahv. Piirivalvurid tuletavad meelde, et järvejääle minek maastikusõidukiga tuleb registreerida lähimas kordonis, kuna selliselt on võimalik ennetada õnnetusjuhtumeid ja säästa inimelusid. Tulenevalt piirirežiimi eeskirja nõudest, tuleb maastikusõidukiga Lämmi ja Pihkva järvele väljumine registreerida lähimas kordonis. Peipsi järvel peab maastikusõidukiga järvele väljumise registreerima kordonis, kui minnakse kaldast kaugemale kui 1 kilomeeter.

31. jaanuari ennelõunal kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja  migratsioonijärelevalve talituse töötajad koostöös maksu- ja tolliametnikega Võru- ja Põlvamaal erinevaid ettevõtteid selgitamaks, kas seal töötavatel isikutel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Reidil kontrolliti kaht ettevõtet, kaht juriidilist isikut ja 68 füüsilist isikut. Kontrollkäigul avastati üks töötajate registrisse kandmata isik, kelle suhtes alustas Maksu- ja tolliamet menetlust. Muid rikkumisi ühisreidil ei avastatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
31. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järvel Mõisa teel asuva korterelamu trepikojas lõi 51-aastast naist tema naaber.

Vargus
31. jaanuaril teatati, et Narvas Rahu tänaval asuvast garaažiboksist varastati jalgratas Ghost. Kahju on 317 eurot. 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni Viru Ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult Jelena Filippovalt telefonil 5302 1929 või e-posti aadressil jelena.filippova@prokuratuur.ee.

Juhtumid piiril
31. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale sõiduauto Volkswagen, mida juhtis 1969. aastal sündinud määratlemata kodakondsusega Eesti elanik. Tollikontrollis esitas isik võltsimistunnustega kütuseteavituse. Politsei alustas kriminaalmenetlust.

31. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1978. aastal sündinud Aserbaidžaani kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikul puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
 
Järvamaa
 
Vargused
31. jaanuaril varastas 66-aastane mees Paides Aiavilja tänaval asuvast poest viina. Mees on kuriteos kahtlustatavana kinni peetud.
 
31. jaanuaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Väätsa alevikus asuvast tootmishoonest varastati metalli ja tootmisjääke. Esialgne varaline kahju on 1500 eurot.
 
Läänemaa
 
Kehaline väärkohtlemine
31. jaanuaril teatati politseile, et Lääne-Nigula vallas Palivere alevikus lõi 39-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus jalgadega 44-aastast elukaaslast, kes sai viga. 39-aastane mees on kuriteos kahtlustatavana kinni peetud.
 
Saaremaa
 
Kehalised väärkohtlemised
30. jaanuaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Nasva alevikus pigistas 39-aastane mees 59-aastase naise käsivart.
 
31. jaanuaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Kuressaares Garnisoni tänaval lükkas 41-aastane mees 46-aastast abikaasat.

 
Tagasi