Politseis registreeritud sündmused
12.02.2018


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 150 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 69 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 29 vargust (kolm eluruumidest ning üks sõidukist) ja kaks sõidukivargust ning omavolilist kasutamist. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Üks liiklusõnnetus toimus joobes juhi süül. Tabati 43 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 291 väärtegu. Möödunud nädalal registreeriti kolm euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 11 sisenemiskeeldu ja registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine, üks salakauba vedamise juhtum ning neli piirirežiimi ning dokumendikohustuse rikkumist. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
 
Kehalised väärkohtlemised
9. veebruaril teatati, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval lõi 68-aastane mees 55-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

9. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Paljassaare teel lõi 62-aastane naine 62-aastast naist.

9. veebruaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval lõi tundmatu mees 41-aastast meest.

10. veebruaril teatati, et Kesklinnas Sauna tänaval lõi 32-aastane mees 32-aastast meest.

10. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval lõi tundmatu meesterahvas 30-aastast meest.

11. veebruaril teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval asuvas kohvikus lõid kaks tundmatut meest 18-aastast meest.

11. veebruaril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas korteris lõi 48-aastane mees 65-aastast meest ja 59-aastast naist. Politseinikud pidasid 48-aastase mehe kinni.

Vargus
9. veebruaril teatati, et Mustamäel Laki teel asuvast kauplusest varastati ehitustööriistu. Esialgne kahju on 2000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Vargus
9. veebruaril teatati, et Põlvas Jaama tänava kauplusest varastati musta-kollasekirju tööjope.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. veebruaril puhkes Elva vallas Konguta külas alkoholijoobes 41-aastase mehe ja 51-aastase naise vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Täiskasvanute vahelise rüseluse keskele jäi ka 13-aastane poiss. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema. Naine koos noorukiga toodi asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Juhtumid piiril
10. veebruaril kella 01.57 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduautot BMW X5, mida juhtis 25-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Tollikontrolli käigus leiti sõiduki kerekonstruktsioonidesse peidetuna 48 860 Valgevene maksumärkidega sigaretti. Lisaks avastati sõidukist elektrišokirelv. Tolliametnikud konfiskeerisid masinast leitud salakauba ning keelatud eseme. Isikule määrati rahatrahv, talle väljastatud Poola Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks, talle kehtestati kaheks aastaks sissesõidukeeld ning ta lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

11. veebruaril kella 00.15 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel 45-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 27 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule määrati rahatrahv, talle kehtestati kuueks kuuks sissesõidukeeld, misjärel lubati tal riigist lahkuda.
11. veebruaril kella 12.43 ajal avastasid piirivalvurid Peipsi järve jäält Nina küla kaldast enam kui 2. kilomeetri kaugusel mootorkelgu kahe isikuga, kes ei olnud oma järvejääle väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Riigipiiri seadust rikkunud isikud suunati menetlustoiminguteks Varnja teenistuskohta.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
9. veebruaril varastati Väike-Maarjas Simuna maanteel pingi pealt seljakott, milles olid töövihikud, õpik, sülearvuti Lenovo ja akulaadija. Kahju on 382 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
11. veebruaril tungis 35-aastane mees Rakvere linnas asuvas majutusasutuses kallale oma elukaaslasele, 37-aastasele naisele.

Ida-Virumaa

Röövimine
11. veebruari hilisõhtul tungis seni tuvastamata mees Narvas V. Gerassimovi tänaval kallale 41-aastasele mehele ja varastas viimaselt särgi, jope ja mobiiltelefoni. Kahju on 320 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
10. veebruaril toimetati Sillamäel Ranna tänaval asuvast korterist haiglasse torkehaavaga 30-aastane mees. Pärast esmaabi osutamist lubati mees kodusele ravile. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase naise.

10. veebruaril lõi 58-aastane mees Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 43-aastast naist, Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
9. veebruaril tungiti Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval asuva kortermaja keldriboksi, kust varastati sõiduauto Škoda rehvid koos valuvelgedega, kunstkuusk, kaks labidat ning muud vara. Ligikaudne kahju on 4000 eurot.

Juhtum piiril
11. veebruaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduautot Chrysler, mille roolis oli 1963. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Kontrolli käigus selgus, et Maksu- ja Tolliametile esitatud kütuseteatis on võltsitud. Juhtunu kohta alustati kriminaalmenetlus.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
12. veebruaril kella 1 paiku öösel sai politsei väljakutse Kärdla linna vabaduse tänaval asuvasse korterisse. Seal toimunud ühise alkoholi tarvitamise käigus lõi 34-aastane naine klaasist kannuga 43-aastast meest, kes sai viga ja ta toimetati haiglasse. 34-aastane naine on kuriteos kahtlustatavana kinnipeetud.

Järvamaa

Vargus
9. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Paides Tööstuse tänaval asuvast hoonest on töötajate riietusruumi lukustatud riidekapist varastatud mobiiltelefon Sony Xperia Z3+ ja sularaha 15 eurot. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 330 eurot.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
11. veebruaril sai politsei teate Haapsalu Tallinna maanteel asuvasse meelelahutusasutusse, kus 32-aastane mees lõi küünarnukiga 35-aastast meest.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
9. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Pärnu linnas Kolde tänaval asuvas eramus lõi 34-aastane mees mitmeid kordi enda 33-aastast elukaaslast. Oma vägivaldse käitumisega ja tahtliku löömisega põhjustas 34-aastane mees elukaaslasele füüsilist valu ja tervisekahjustusi.

11. veebruaril sai politsei teate Pärnu linna J.V.Jannseni tänaval asuvasse eramusse, kus 18-aastane mees lõi enda 38-aastast isa. Politsei pidas 18-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus
Ajavahemikul 30. jaanuar – 9. veebruar varastati Pärnu linna Pae tänava juures asuvast parklast tumepunast värvi sõiduauto Opel Omega. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

 
Tagasi