Politseis registreeritud sündmused
26.02.2018


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 29 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust (neli eluruumidest, üks sõidukist) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati 62 alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 278 väärtegu. Piirilt väljastati 12 sisenemiskeeldu. Registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine ja kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist. Esitati üks varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
 
Kehalised väärkohtlemised
23. veebruaril teatati, et Mustamäel Laki tänaval lõi tundmatu meesterahvas 27-aastast meest.

24. veebruaril teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval löödi 25-aastast meest.

24. veebruaril teatati, et Kesklinnas Müürivahe tänaval lõi tundmatu meesterahvas 18-aastast naist. Kannatanu ei vajanud arstiabi.

25. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris lõi 32-aastane mees 27-aastast naist. Mõlemad olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni.

25. veebruaril teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljakul lõi 49-aastane mees 53-aastast meest. Politseinikud pidasid 49-aastase mehe kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
24. veebruaril teatati, et Kesklinnas Tatari tänaval löödi 40-aastast meest.

Vargus
25. veebruaril teatati, et Nõmmel Salve tänaval asuvast laost varastati tehnikat. Esialgne kahju on 30 000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. veebruaril teatati, et Maardu linnas Porgandi teel asuvas majas lõi 45-aastane mees oma abikaasat, 44-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

23. veebruaril teatati, et Saue vallas Haiba külas lõi 30-aastane mees 54-aastast meest. Politseinikud pidasid 30-aastase mehe kinni.

24. veebruaril teatati, et Maardu linnas Kallasmaa tänaval asuvas majas lõi 65-aastane naine oma elukaaslast, 70-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kinni.

Juhtum piiril
25. veebruaril saabus Moskvast Tallinna Lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta viibib Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
25. veebruari keskööl teatati politseile, et Tartus Mõisavahe tänaval varastas 16-aastane noormees teda teenindanud taksojuhi autost enne väljumist makseterminali ja juhi rahakoti koos sularaha ja dokumentidega. Sündmuskohal peeti nooruk kinni ning temaga tegeleb edasi politsei.

23. veebruari hommikul avastati, et Tartus Pikk tänava kortermaja trepikojast varastati koodlukuga aknatrellide külge lukustatud musta värvi Bottecchia jalgratas. Kahju on 300 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
24. veebruari õhtupoolikul lõi 52-aastane mees tüli käigus 43-aastast abikaasat. Meedikud viisid naise esmaabiks haiglasse. Naist rünnanud mehe viisid korrakaitsjad jaoskonda. 

24. veebruari varahommikul puhkes Peipsiääre vallas Alatskivi alevikus tankla juures suurema seltskonna vahel sõnavahetus, mis päädis rüselusega. Omavahelise arveteklaarimise käigus sai viga 19-aastane mees, kellele andsid meedikud esmaabi kohapeal. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 20-aastase mehe. Arestimajja kainenema viidi ka samas seltskonnas viibinud 19-aastane mees. Juhtunu tagamaid ja üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
24. veebruari keskööl sai politsei teate, et Valga vallas Kaagjärve külas on joobes elukaaslaste vahel puhkenud tüli. Kähmluses mõne marrastuse saanud 23-aastane naine meedikute abi ei soovinud. Alkoholi tarvitanud 29-aastane mees anti lähedaste järelevalve alla.

Juhtumid piiril
23. veebruaril kella 22.48 ajal avastasid Mustvee piirivalvurid Peipsi järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse ühe sõiduki poolt, suunaga Venemaa Föderatsioonist Eestisse ja tagasi. Juhtumist teavitati koheselt ka Venemaa Föderatsiooni piirivalvet, kes ühistegevuse tulemusena sõiduki ning selles viibinud isikud omal poolel kinni pidasid.

24.veebruaril avastasid Mustvee piirivalvurid, et Peipsi järve jääl umbes 150 meetri kaugusel kaldast seisab sõiduauto. Et sõiduautoga järve jääle väljumine ja seal liikumine on jätkuvalt keelatud, andsid piirivalvurid juhile korralduse kaldale suunduda.

25. veebruari õhtupoolikul kontrollisid piirivalvurid Võrumaal Setomaa vallas sõiduautot Citroen. Masina kontrollimisel märkasid piirivalvurid, et sel puudub korraline tehnoülevaatus. Masina roolis olnud 34-aastasele mehele määrati liiklusseaduse rikkumise eest rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Süütamine
25. veebruaril teatati, et Tapa linnas Linda tänaval asuvas haridusasutuses põles voodimadrats. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb süütamist (KarS §404 lg. 1).

Vargus
Ajavahemikul 9. veebruar kuni 23. veebruar varastati Rakvere vallas Uhtna alevikus Metalli tänaval asuvast garaažist lihvimispink, treipink ja höövelpink. Kahju on 750 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. veebruaril teatati, et Jõhvis Rahu põigul asuvas majas lõi 71-aastast meest tema 50-aastane poeg. Kannatanu toimetati esmaabi andmiseks haiglasse.

23. veebruaril teatati, et Narvas Rakvere tänaval asuva korterelamu trepikojas lõi alkoholijoobes mees 53-aastast naist ja 57-aastast naabrimeest. Politsei pidas 47-aastase mehe kahtlustatavana kinni. 

23. veebruaril teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris tungis 39-aastasele naisele kallale tema 42-aastane endine abikaasa. Kiirabi toimetas naise esmaabi andmiseks haiglasse.

24. veebruaril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Estonia puiesteel asuvas korteris tungis 30-aastasele mehele kallale 38-aastane mees. Kannatanu toimetati esmaabi andmiseks haiglasse.

25. veebruaril teatati, et Narvas Rahu tänaval asuvas korteris tungis 51-aastasele naisele kallale tema elukaaslane. 

25. veebruaril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuvas korteris lõi 43-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 41-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

25. veebruaril teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris lõi 30-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni. 

Asja omavoliline kasutamine
23. veebruari varahommikul pidas politsei Narvas 26. Juuli tänaval kinni sõiduauto Volkswagen, mis oli ärandatud Rahu tänavalt. Autot juhtinud 17-aastane noormees peeti kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
24. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1986. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikul puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

24. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1990. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes tuli Eestisse eesmärgiga auto osta. Isik esitas ametnikele Moldova juhiloa, mis osutus võltsituks ning tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Võltsitud juhiluba võeti hoiule, piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

25. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Isikul puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
23. veebruaril sai politsei teate Türi valda Käru alevikku, kus Viljandi maanteel asuvas korteris tülitsesid elukaaslased. 28-aastane mees tõmbas põrandale pikali ja lõi 26-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuritöös kahtlustatavana kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
24. veebruaril sai politsei südaöö paiku teate, et Paides Aiavilja tn spordihallis toimunud kontserdi ajal lõi alkoholijoobes 24-aastane mees 21-aastast turvameest. Politsei pidas lööja kuritöös kahtlustatavana  kinni.

Läänemaa

Vargus
25. veebruaril tungiti Lääne-Nigula vallas Spithami külas asuvasse eramusse akna avamise teel sisse ning sealt varastati televiisor. Vargusega tekitatud varaline kahju on täpsustamisel.

Pärnumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
23. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et 21. veebruaril on Pärnus Laial tänaval asuvas korteris löödud noaga 42-aastast meest ning põhjustatud talle eluohtlik tervisekahjustus. Politsei pidas kahtlustatavana kinni mehe elukaaslase, 55-aastase naise.

Kehalised väärkohtlemised
23. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Saarde vallas Metsaääre külas asuvas kinnistul lükkas ja lõi 38-aastane naine enda 32-aastast kasuõde, kes sai viga.

23. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Paikuse alevis Kooli teel asuvas korteris lõi 41-aastane mees enda 33-aastast elukaaslast, kes sai viga. 41-aastane mees on kuriteos kahtlustatavana kinnipeetud.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. veebruaril sai politsei väljakutse Rapla vallas Väljataguse külas asuvasse tallu, kus 35-aastane mees lasi oma sõiduki parempoolse esiukse aknaklaasi üles ning 45-aastase mehe käsi jäi klaasi vahele.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
23. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Kuressaares Tallinna maanteel lõi 18-aastane mees 31-aastast meest.

 
Tagasi