Politseis registreeritud sündmused
04.04.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 63 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 21 varavastast kuritegu, sealhulgas 14 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati üks narkojoobes ja kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 235 väärtegu. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld ning registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
3. aprillil teatati, et Mustamäel Kadaka teel asuvas kortermajas lõi naabrimees 51-aastast meest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 23. märtsil varastati Tartus Magasini tänava meelelahutusasutusest Mackie aktiivkõlar. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 31. märtsil löödi Tõrvas Valga tänaval 21-aastast meest, kes pöördus esmaabiks haiglasse. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Ähvardamine
3. aprilli õhtul teatati politseile, et 47-aastane mees ähvardab telefoni teel Mulgi vallas Pöögle külas elavat tuttavat 27-aastast meest, kellega on varasemast lahendamata erimeelsusi. Asjaolude selgitamisel ilmnes, et sama mees on vägivallaga ähvardanud ka 27-aastase mehe vanemaid ja lähedasi. Politsei pidas joobes ähvardaja kuriteos kahtlustatavana kinni ning ta toimetati jaoskonda. Juhtunu üksikasju selgitab politsei edasises uurimises.

Juhtumid piiril
Ööl vastu 4. aprillil tõkestati Luhamaa piiripunktis piiriületus suunaga Venemaa Föderatsiooni Eesti numbrimärgiga sõiduautol Volkswagen Passat, mille kontrollimisel ilmnes, et masinal on läbimata korraline tehnoülevaatus. Piirivalvur suunas masina ühes 69-aatase juhiga tagasi kodumaale esimesse lähimasse tehnoülevaatuspunkti.

Ööl vastu 4. aprillil avastasid piirivalvurid, et läbi Koidula piiripunkti riiki siseneda soovinud 37-aastase Eesti mehe pass on kehtetu. Piirivalvurid kontrollisid mehe isikuandmed, muutsid tema passi kasutuskõlbmatuks ning lubasid mehel kodumaale naasta.

3. aprillil kella 20.40 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 62-aastasel Kasahstani kodanikul, kellele kehtib kolmeaastane Eestisse sissesõidukeeld.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. aprillil teatati, et Jõhvis Pargi tänaval asuvas korteris tungis 23-aastasele naisele kallale tema 22-aastane elukaaslane. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Süütamine
25. märtsil toimus Narvas Tallinna maanteel asuva korteri rõdul põleng. Inimesed viga ei saanud. Põlengu täpsemate asjaolude selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb süütamist (KarS § 404 lg.1).

Juhtum piiril
3. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1956. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes juhtis sõiduautot Opel. Isik esitas kontrolliks võltsitud kindlustuskaardi. Isikule määrati rahaline karistus.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
2. aprillil alustati Paide politseijaoskonnas kriminaalmenetlus selles, et 29. märtsil lõi Harju maakonnas Anija vallas Perila-Jäneda maanteel seni tuvastamata mees 46-aastast meest, kes sai viga.

 
Tagasi