Politseis registreeritud sündmused
10.04.2018


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 18 varavastast kuritegu, sealhulgas 12 vargust (üks eluruumidest ja kaks sõidukitest) ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Tabati üks narkojoobes ja 36 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 271 väärtegu. Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
9. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Vasara tänaval asuvas korteris lõi 29-aastane naine oma korterikaaslast, 23-aastast naist.

9. aprillil teatati, et Kesklinnas Koidu tänaval asuvas korteris lõi 33-aastane naine oma elukaaslast, 45-aastast meest.

9. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval asuvas korteris lõi 57-aastane mees oma elukaaslast, 46-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

9. aprillil teatati, et Lasnamäel Tartu maanteel asuvas parklas lõi 48-aastane mees esemega 29-aastast meest. Politseinikud pidasid 48-aastase mehe kinni.

9. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Maleva tänaval asuvas korteris lõi meesterahvas oma elukaaslast, 37-aastast naist.

Juhtum piiril
9. aprillil saabus Peterburist Tallinna Lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudus reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ning ta viibib Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Asja omavoliline kasutamine
Ööl vastu 9. aprilli võttis tuttav 20-aastane mees Räpina linnas Vabaduse puiestee elumaja eest omaniku teadmata tema Volvo maasturi ning sõitis sellega teadmata suunas minema. Järgmise päeva lõunal õnnestus mees masinaga tabada Ahja alevikust. Maasturi üle vaadanud omanik avastas selle juhiukselt ja poritiivalt kahjustused, mille remondikulud küündivad 200-euroni. Politsei pidas 20-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu üksikasjad selgitatakse menetluses.

Valgamaa

Valeraha teade
Politseile teatati, et aprilli algul avastati sularahavedu korraldava turvafirma Lõuna esinduses kaks 50-eurost võltsimistunnusega rahatähte.

Viljandimaa

Valeraha teade
Politseile teatati, et aprilli esimesel nädalal avastati sularahavedu korraldava turvafirma Lõuna esinduses 2-eurone võltsimistunnusega münt.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. aprillil tungiti Mõedaka külas kallale 47-aastasele mehele. Kannatanu toimetati esmaabi saamiseks traumapunkti.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. aprillil tungis 48-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus kallale oma elukaaslasele, 46-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
9. aprillil ähvardas 41-aastane mees Jõhvis Narva maanteel asuva kortermaja trepikojas füüsilise vägivalla ja vara rikkumisega oma endist elukaaslast, 42-aastast naist.

Juhtumid piiril
9. aprillil saabusid liinibussiga Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1976. aastal ja 1989. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikku, kelle kontrollimisel selgus, et neil puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Samuti olid nende ütlused reisi eesmärgi kohta ebaselged. Isikutele väljastati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

9. aprillil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1984. aastal sündinud Türkmenistani Vabariigi kodanikku, mille käigus selgus, et tema ütlused reisi eesmärgi kohta on ebaselged. Samuti puudusid tal rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Talle väljastati sisenemiskeeld ning suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
Lääne maakond
 
Kehaline väärkohtlemine
9. aprillil sai politsei väljakutse Lääne-Nigula valda Palivere alevikku, kus 66-aastane naine lõi 53-aastast naist.
 
Pärnumaa
 
Vargus
9. aprillil varastas 80-aastane naine Pärnus Papiniidu tänaval asuvast kauplusest markeri. Tema tegu jäi lõpuni viimata, sest ta peeti kaupluse turvatöötajate poolt kinni.
 
Saaremaa
 
Kehaline väärkohtlemine
8. aprillil lõi 47-aastane mees Kuressaares Kannikese tänaval asuvas eramus enda 39-aastast abikaasat.
 
8. aprillil lõi ja tiris juustest 44-aastane naine Valjala alevikus asuva kaupluse juures talle tuttavat 17-aastast naist, kes sai viga.

Vargus
Ajavahemikul 05.november 2017  - 06.aprill on uste ja akende lahtimurdmise teel sisse tungitud Saaremaa vallas, Murika külas asuvasse talu hoonetesse. Sealt varastati ATV Honda, murutraktor MDT, paadimootor Tohatsu, kalapüügivahendeid ja erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatu kahju on selgitamisel.

 
Tagasi