Politseis registreeritud sündmused
17.04.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 91 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 27 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 21 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 223 väärtegu. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja üks inimene ning registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
16. aprillil teatati, et Kristiines Tedre tänaval asuvas majas lõi 48-aastane mees oma tütart, 24-aastast naist. Politseinikud pidasid 48-aastase mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. aprillil teatati, et Maardus Veeru tänaval asuvas kortermajas toimus konflikt 35- ja 39-aastase mehe vahel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus teade, et Tartus Anne tänaval on sisse murtud kortermaja lukustatud keldrisse, kust varastati Bosch akutrellikomplekt. Samal päeval avastati, et ka kõrval olevasse keldriboksi on sisse murtud ning sealt viidi ära Makita akulööktrellid. Vargusega tekitatud kogukahju on 259 eurot.

Politseile laekus teade, et 14. aprilli varahommikul varastati Tartus Ülikooli tänava meelelahutusasutuses Sony mobiiltelefon ja sularaha. Kahju on 360 eurot.

Valeraha teated
Politseile teatati, et möödunud nädalal avastati sularahavedu korraldava turvafirma Lõuna esinduses 50-eurone võltsimistunnusega rahatäht ning 1-eurone võltsimistunnusega münt.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati, et 14. aprilli õhtul puhkes Viljandi vallas Rebaste küla eramus elukaaslaste vahel tüli, mille käigus lõi mees oma 46-aastast naist. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

Juhtum piiril
Ööl vastu 16. aprilli kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Usbekistani Vabariigi registreerimismärgiga sõiduautot Mercedes-Benz, mida juhtis 56-aastane Usbekistani Vabariigi kodanik. Masina ja selle dokumentide kontrollimisel avastas piirivalvur, et sõiduki tehasetäis ning identifitseerimiskleebis on manipuleerimistunnustega. Sõiduvahend paigutati täiendavaks kontrolliks piiripunkti territooriumile ning isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. aprillil teatati, et Haljala vallas asuvas külas tungis 49-aastasele naisele kallale tema endine abikaasa. Politsei pidas 50-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Aia tänaval asuvas korteris tungis 46-aastasele naisele kallale tema elukaaslane. Politsei toimetas 48-aastase alkoholijoobes mehe kainenema.

Juhtum piiril
16. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1971. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel tuvastati, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 9 päeva, neist ühe päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ja ta lahkus Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et 14. aprillil tõukas Pärnus Kooli tänaval asuvas korteris 29-aastane mees talle tuttavat 41-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu.

Vargus
16. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikul 7.-14. aprillini varastati Häädemeeste vallas Uuemaa külas asuvalt kinnistult 100 m3 hakkepuitu. Vargusega tekitatud varaline kahju on 750 eurot.

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et 5. aprillil lõi Aravete alevikus Põllu tänaval asuvas korteris 39-aastane naine noaga oma 26-aastast elukaaslast, kes sai viga.

Raplamaa

Ähvardamine
16. aprillil lõhkus 31-aastane mees Keava alevikus Rohelisel tänaval asuva maja välisukse ja ähvardas 62-aastast meest. Lõhkumisega tekitas mees varalist kahju 600 eurot.

Omavoliline sissetung
16. aprillil teatati, et Märjamaa vallas Põlli külas on akna kinnitushaagi lõhkumise teel sisse tungitud tallu ja talus sees on murtud lahti pööningule viiv uks. Akna ja ukse lõhkumisega tekitatud varaline kahju on 100 eurot. 

Saaremaa

Vargus
16. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikul 7.-14. aprillini tungiti akna lõhkumise teel sisse Murika külas asuvasse majja, kust varastati 350 eurot. Varguse ja lõhkumisega tekitatud varaline kahju on kokku 380 eurot.

 
Tagasi