Politseis registreeritud sündmused
26.04.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kolm avaliku korra rasket rikkumist ja 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukitest) ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kolm alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 183 väärtegu. Registreeriti kolm piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks isik.

PÕHJA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Põhja prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa
 
Vargus
25. aprillil laekus politseile teade, et kuu algul varastati Põltsamaal Jõgeva maantee kauplusest alkohoolseid jooke ja toidukaupu. Kahju on 325 eurot.

25. aprillil laekus politseile teade, et aprillikuu algul varastati Põltsamaal Tartu maantee kauplusest alkohoolseid jooke ja toidukaupu. Kahju on 294

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. aprilli hommikul teatati politseile, et Kanepi vallas Maaritsa külas puhkes kahe venna vahel konflikt, mis päädis rüseluse ning teisele kuuluva vara ära võtmisega. Vendade vahelises kähmluses sai viga 45-aastane mees, kes tervisekontrolliks haiglasse pöördus ning peale esmaabi politseisse selgitusi andma tuli. Tüli tagamaid ja täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Tartumaa
 
Muu juhtum
25. aprillil kella 15.30 ajal teatas tähelepanelik inimene, et Tartus Savi tänava kortermaja rõdul vehiti relvataolise esemega ning kuulda oli ka laske. Teatele reageerinud politsei leidis korterist kaks joobes meest ja korteri üle vaatamisel airsoft õhkrelva ning ebaseadusliku tulirelva. Korteriomanik, 59-aastane mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi esmalt arestikambrisse kainenema. Kainenema paigutati ka teine korteris viibinud joobes mees. Korterist leitud õhkrelv ning ebaseaduslik tulirelv toodi hoiule politseijaoskonda. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. aprillil puhkes Valgas Kungla tänava korteris elukaaslaste vahel tüli, mille käigus sai viga 44-aastane naine. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse. Vägivaldne 59-aastane mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Võrumaa

Asja omavoliline kasutamine
25. aprilli hommikul laekus politseile teade, et Rõuge vallas Söödi külas ärandati eramu õuelt sõiduauto Peugeot. Politseinikel masinat ümbrusest leida ei õnnestunud ning sõiduauto kirjeldus ja tunnusmärgid edastati kõikidele patrullidele. Mõned tunnid hiljem teatas masina omanik, et leidis oma avariilise auto Murati-Sariste tee 4. kilomeetril teekraavist. Politsei selgitas välja, et masina ärandas 16-aastane alkoholi tarvitanud ning juhtimisõiguseta noormees, kes kuriteos kahtlustatavana kinni peeti ning politseimajja uurija juurde viidi.

Juhtum piiril
Ööl vastu 26. aprilli kontrollisid piirivalvurid Luhamaa maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel Kasahstani Vabariigi registreerimismärkidega sõiduauto Audi A6, mida juhtis 51-aastane Kasahstani Vabariigi kodanik. Masina ja selle dokumentide kontrollimisel avastas piirivalvur, et sõiduki tehasetäis on manipuleerimistunnustega. Sõiduvahend paigutati täiendavaks kontrolliks piiripunkti territooriumile ning isik saadeti tagasi Eestisse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. aprillil teatati, et Sillamäel Viru puiesteel lõi 21-aastast noormeest tuttav 23-aastane mees.

Vargus
25. aprillil teati, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval asuvast korterist varastati mobiiltelefon Asus, televiisor LG, kaks tahvelarvutit ja kuldkett. Kahjusumma on selgitamisel.

Omastamine
25. aprillil teatati, et Narva-Jõesuus Vabaduse tänaval omastati rahakott ja sularaha. Kahju on 250 eurot.

Juhtum piiril
25. aprillil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1974. aastal ja 1992. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Isikud andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

 
Tagasi