Politseis registreeritud sündmused
30.04.2018


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 139 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks rasket tervisekahjustuse tekitamist, kolm avaliku korra rasket rikkumist ja 46 varavastast kuritegu, sealhulgas 32 vargust (viis eluruumidest ja kaks sõidukitest). Registreeriti 12 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 17 inimest. Tabati 50 alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 418 väärtegu. Registreeriti 26 piirilt väljastatud sisenemiskeeldu, üks riigipiiri ebaseaduslikku ületamine ning kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine
29. aprillil teatati, et Lasnamäel Majaka tänaval asuvas korteris löödi terava esemega 28-aastast meest, kes sai kehavigastusi. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 34-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
28. aprillil teatati, et Kesklinnas Keldrimäe tänaval asuvas korteris tõukas 23-aastane mees oma elukaaslast, 28-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

28. aprillil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel asuvas meelelahutusasutuses tekkis konflikt 23-aastase mehe ja 28-aastase mehe vahel, kes sai kehavigastusi.

28. aprillil teatati, et Pirital Puki teel asuvas korteris toimus konflikt alkoholijoobes 46-aastase naise ja tema õe, 53-aastase naise vahel, kes said mõlemad kehavigastusi.

28. aprillil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval löödi 39-aastast meest, kes sai kehavigastusi.

29. aprillil teatati, et Kesklinnas Valli tänaval lõi tundmatu väidetavalt alkoholijoobes mees 39-aastast meest, kes tundis füüsilist valu.

29. aprillil teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval löödi terava esemega 41-aastast meest, kes sai kehavigastusi.

29. aprillil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas meelelahutusasutuses lõi 34-aastane mees turvatöötajat, 19-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 34-aastase mehe kinni.

29. aprillil teatati, et Mustamäel Mustamäe teel asuvas korteris lõi 28-aastane mees teist 28-aastast meest, kellele tekitas kehavigastusi, ja 17-aastast naist, kellele tekitas füüsilist valu. Politseinikud pidasid löömises kahtlustatava 28-aastase mehe kinni.

Ähvardamine
27. aprillil teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval ähvardati elektrišokirelvaga 29-aastast naist ja tema meest.

Avaliku korra rasked rikkumised
27. aprillil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel asuvas bussipeatuses lõi alkoholijoobes 36-aastane mees 58-aastast meest, kes tundis füüsilist valu. Politseinikud pidasid 36-aastase mehe kinni.

29. aprillil teatati, et Kesklinnas Estonia puiesteel lõi 17-aastane mees 60-aastast meest, kes tundis füüsilist valu. Politseinikud pidasid 17-aastase mehe kinni.

Vargus
28. aprillil teatati, et Kesklinnas Rotermanni tänaval varastati autost spordikott riietega, õlakott sülearvuti ja selle tarvikutega ning fotoaparaat koos tarvikutega. Vargusega tekitatud kahju on kokku 3900 eurot. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe.

29. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval asuvast meditsiiniasutusest varastati kaks rahakotti sularaha, dokumentide ja pangakaartidega. Kogukahju on ligikaudu 1200 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. aprillil teatati, et Aruküla alevikus Männiku teel asuvas majas lõi 19-aastane mees oma kasuisa, 49-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 19-aastase mehe kinni.

Juhtumid piiril
27. aprillil saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib Tallinna lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

27. aprillil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Valgevene Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib Tallinna lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

27. aprillil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib Tallinna lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

27. aprillil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Moldova Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib Tallinna lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

27. aprillil saabus Peterburist Tallinna lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib Tallinna lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

29. aprillil saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Pakistani Islamivabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib Tallinna lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

29. aprillil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Kasahstani Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib Tallinna lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
29. aprillil teatati, et Mustvee vallas Pällu küla eramu lukustatud kuurist varastati Husqvarna murutraktor. Kahju on 3000 eurot.

Tartumaa
 
Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 30. aprilli löödi Kambja vallas Pühi küla korteris 41-aastast meest, kelle meedikud esmaabiks traumapunkti viisid. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni kaks meest vanuses 38-eluaastat. Kõik tüli osapooled toimetati üksikasjade selgitamiseks uurija jutule.

29. aprilli öösel puhkes Tartus Pärna tänava eramu juures kahe seltskonna vahel sõnavahetus, mis päädis rüselusega. Kähmluses sai viga 24-aastane mees. Politsei toimetas kõik tüli osapooled juhtunu üksikasjade selgitamiseks jaoskonda.

27. aprillil teatati, et Tartus Uue tänava korteris tungiti kallale 34-aastasele joobes mehele. Meedikud viisid mehe tervisekontrolliks traumapunkti, kust ta peale esmaabi kodusele ravile lubati. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

Ööl vastu 27. aprilli löödi Tartus Kaunase puiestee kortermaja ees 25-aastast meest, kes pöördus esmaabiks traumapunkti. Kannatanult varastati kähmluse ajal ka iPhone 7 mobiiltelefon. Juhtunu üksikasju ning lööjaid selgitab politsei kriminaaluurimises.

Vargus
27. aprillil laekus teade, et Tartus Kastani tänava ettevõtte ruumidest on varastatud Canon fotokaamera koos objektiiviga. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
28. aprilli ennelõunal märkas Mehikoorma radarivaatleja Peipsil piirirežiimi alas ajutise kontrolljoone suunas liikumas üht väikelaeva. Et piirivalvuritel oli olemas vajalik info väikelaevast ja selle juhist, õnnestus ametnikel aluse juhiga kiirelt telefonitsi kontakti saada ning talle teada anda, et liigub piirirežiimi alas ajutise kontrolljoone poole. Piirivalvuritelt telefonikõne saanud 33-aastane väikelaeva tüürinud mees keeras oma aluse seepeale kiiresti ümber, suundus tagasi kaldale ja suundus piirivalvurite korraldusel menetlustoiminguteks ning selgituste jagamiseks piirivalvekordonisse. Piirivalvurite kinnitusel sattus mees teadmatusest oma väikelaevaga küll piirirežiimi alasse, ent ajutise kontrolljoone ülestust õnneks ei toimunud.

29. aprilli pealelõunal avastas Mehikoorma mootorpaadipatrull Lämmijärvel Jõepera traaversil liikumas paadi, mille kapten ei olnud järvele väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Riigipiiriseaduse vastu eksinud ning end järvele registreerida unustanud mees kutsuti menetlustoiminguteks Mehikoorma teenistusse, kus talle määrati rikkumise eest 40-eurone rahatrahv.

29. aprillil kella 17.20 ajal pidas Mustvee kordoni toimkond Peipsi järvel kinni paadiga ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont ületanud Eesti Vabariigi kodanikud. Tormisel järvel paadiga liikunud 34-aastasele naisele ja 37-aastasele mehele anti korraldus piirivalvurite järel randuda Mehikoorma sadamas. Kuivõrd järvel sõitnutel puudusid nii isikut tõendavad kui ka aluse dokumendid, suunduti rikkujatega üksikasjade selgitamiseks ning menetlustoiminguteks kordonisse. Paati juhtinud 37-aastast meest, kes oli jätnud registreerimata nii väljumise järvele kui teadmatusest ületanud ka ajutist kontrolljoont, karistati riigipiiri seaduse rikkumise eest rahatrahviga.

Piiriametnikud toonitavad, et järvel liikudes tuleb olla väga valvas, teha eelnevalt endale selgeks kontrolljoone kulgemine järvel ning jälgida alati navigatsioonivahendi abil oma veel paiknemist. Lisaks soovitavad nad kaluritel ja lõbusõitjatel end enne järvele minekut kurssi viia piiriveekogul kehtestatud nõuetega seal liikumise ja käitumise kohta.

28. aprilli hommikul kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukit Hyundai, kust avastasid kumminuia, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Autoroolis olnud Venemaa Föderatsiooni kodanik anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

28. aprillil avastasid piirivalvuri Peipsi järve piirirežiimi alas ebaseadusliku nakkevõrgujada, mis Venemaa Föderatsioonist pikki režiimi ala 10 meetri jagu Eesti vetes oli. Info nakkevõrgust edastati naaberriigi kolleegidele, kes teate rikkumisest kohalikule kalakaitseinspektsioonile edastab.

29. aprillil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukit Hyundai, kust avastasid elektrišokirelva, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Autoroolis olnud Venemaa Föderatsiooni kodanik koos keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
29. aprillil teatati, et Sillamäel tungiti kallale 32-aastasele mehele. Kiirabi toimetas mehe esmaabi andmiseks haiglasse.

Kehalised väärkohtlemised
27. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval asuvas korteris tungis 23-aastasele naisele kallale tema 33-aastane endine elukaaslane.

27. aprillil teatati, et Narvas A. Daumani tänaval asuvas korteris tungis 62-aastasele naisele kallale tema poeg. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe.

27. aprillil teatati, et Narvas Joala tänaval asuva korterelamu trepikojas tõukas 49-aastast naist tema naaber, 42-aastane mees. Naine tundis valu. 

28. aprillil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Maleva tänaval tungis 14-aastasele tüdrukule kallale 17-aastane neiu.

28. aprillil teatati, et Narvas Mõisa tänaval asuva meelelahutusasutuse juures tungis 33-aastasele naisele kallale tema tuttav. Politsei pidas 37-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

29. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval asuva korterelamu trepikojas tekkis tüli naabrite vahel, kus 66-aastasele naisele tungis kallale 26-aastane naine.

29. aprillil teatati, et Narvas Võidu prospektil asuvas korteris tungis 33-aastasele mehele kallale tema tuttav. Politsei pidas alkoholijoobes 34-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

29. aprillil teatati, et Narvas Tallinna maanteel tungis 19-aastasele neiule kallale tuttav naisterahvas.

29. aprillil teatati, et Narvas Jõe tänaval asuvas meelelahutusasutuses tungiti kallale 39-aastasele mehele.

Vargus
27. aprillil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Jaaniku tänaval asuva korterelamu trepikojast varastati jalgratas Cube Acid. Kahju on 1000 eurot.

Juhtumid piiril
27. aprillil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1979. aastal sündinud Gruusia kodanik ja 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid kehtivad viisad või elamisload riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

27. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1971. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Isik andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

28. aprillil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal, 1983. aastal, 1973. aastal ja 1979. aastal sündinud Ukraina kodanikud ja 1977. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

28. aprillil kontrollisid Vasknarva kordoni ametnikud Karoli struugalt naasnud kalameest, kes saabus kaldale nakkevõrgu ja kaladega. Kuna kalad püüti keeluajal, lasid piirivalvurid kalad tagasi vette. 1955. aastal sündinud mehele määrati rahatrahv.

29. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1980. aastal sündinud Kasahstani Vabariigi kodanik, kes juhtis sõiduautot Kia. Dokumendikontrollis esitas isik võltsitud kindlustuspoliisi. Isikule määrati rahaline karistus.

29. aprillil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1974. aastal, 1976. aastal ja 2008. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud, kes olid oma ühekordsed viisad juba ära kasutanud. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

29. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1992. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Isikul puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
 
Pärnumaa

Ähvardamine
27. aprillil ähvardas Ahaste külas asuva talu sissesõiduteel 55-aastane mees 21-aastast naist kehavigastuse tekitamisega.

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil lõi 56-aastane mees Pärnus Karusselli tänaval asuvas korteris oma endist 54-aastast abikaasat. Politsei pidas 56-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
28. aprillil sai politsei väljakutse Pärnus J.V.Jannseni tänava juures asuva alajaama hoone haljasalale, kus toimus kaklus tuttavate, 20-aastase ja 22-aastase meeste vahel.

Vargus
29. aprillil teatati politseile vargusest Saarde vallas Veelikse külas asuvasse kuuri. Sealt varastati erinevaid metallist esemeid ja tööriistu. Vargusega tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil alustati kriminaalmenetlus selles, et Kohila alevis asuvas eramus lõi 62-aastane naine 44-aastast naist, kes sai viga.

Vargus
Ajavahemikul 27. – 28. aprill on Kehtna vallas Kehtna alevikus asuvast haagisest varastatud neljakandiline välitelk koos vaiadega. Vargusega tekitatud varaline kahju on 600 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil lõi 66-aastane mees Kuressaares asuvas korteris talle tuttavat 65-aastast naist, kes sai viga.

Vargused
28. aprillil teatati politseile, et Saaremaa vallas Kahtla külast on varastatud kaks mesitaru koos mesilastega. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot

29. aprillil teatati politseile, et Saaremaa vallas Metsaküla külast on varastatud kaks korpustüüpi mesitaru. Vargusega tekitatud kahju on 600 eurot.

 
Tagasi