Politseis registreeritud sündmused
02.05.2018


Möödunud ööpäevadel (30.04-01.05) registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 99 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks röövimine ja 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 42 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 37 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 258 väärtegu. Registreeriti 14 piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
30. aprillil teatati, et Kesklinnas Suur-Ameerika tänaval lõi väidetavalt tundmatu mees 25-aastast meest, kes tundis füüsilist valu.

30. aprillil teatati, et Kesklinnas Koidu tänaval asuvas korteris lõi 36-aastane mees 31-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 36-aastase mehe kinni.

1. mail teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris lõi 38-aastane mees 41-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 38-aastase mehe kinni.

1. mail teatati, et Kesklinnas Narva maanteel löödi 18-aastast meest.

1. mail teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval asuvas korteris lõi 53-aastane mees väidetavalt oma alkoholijoobes elukaaslast, 45-aastast naist.

Röövimine
1. aprillil teatati, et Kristiines Endla tänaval asuvas kaupluses rööviti 48-aastaselt mehelt nutitelefon. Politseinikud pidasid kinni ja toimetasid asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda viis meest.
Vargus
1. mail teatati, et Kristiines Kuldnoka tänaval on ehituselt varastatud erinevaid tööriistu. Kogukahju on üle 5000 euro.

1. mail teatati, et Lasnamäel Pae tänaval on sõiduautost varastatud GPS-navigaator ja tööriistakast. Kogukahju on ligikaudu 1000 eurot.

1. mail teatati, et Haaberstis Järveotsa teel on garaažist varastatud erinevaid tööriistu.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. mail teatati, et Maardus Keemikute tänaval lõi väidetavalt tundmatu mees 31-aastast meest, kes sai kehavigastusi.

Vargus
1. mail teatati, et Haabneeme alevikus Taluranna teel asuvast majast on varastatud kaks kella koguväärtusega umbes 1500 eurot ning autovõtmeid.

Juhtumid piiril
30. aprillil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Mongoolia kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas 1. mail tagasi Moskvassse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa
 
Vargus
30. aprillil teatati, et Tartus Õpetaja tänava lukustamata eramust varastati 200 eurot sularaha, Nikoni kaamera, kaks objektiivi ja kaks mälukaarti. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargused
30. aprillil avastati, et Tõrva vallas Karjatnurme küla remonditava silla lähistelt on varastatud liiklust reguleerivate fooride akud. Kahju on 400 eurot.

30. aprillil teatati, et Valga vallas Kirbu külas on sisse murtud talumaja kõrvalhoonetesse, kust varastati traktori varuosi, tööriistu ning kaks veepumpa. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
30. aprillil tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Isikud saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

1.mai hilisõhtul teatas murelik naaber piirivalvuritele, et eakas naabrimees läks õhtupoolikul Kolkja külas kaldaäärsele alale kalavõrke sisse laskma ning ei ole seninin naasnud. Aiakäru, millega mees võrke vedas, seisis teataja sõnul tühjalt kaldal ning selle läheduses kedagi ei paista. Teatele reageerinud Varnja piirivalvurid ühes mehe lähedastega kontrollisid kaldaäärseid alasid ja roostikku ning leidsid kaldast umbes 150 meetri kauguselt 69-aastase mehe uppununa. Eaka mehe surnukeha saadeti täpse surma põhjuse selgitamiseks lahangule. Kogenud kordonijuhi Jalmar Ernitsa sõnul võis esialgsetel andmetel õnnetuse juhtumisele mõju avaldada ka mehe jalas olnud suured kalamehe saapad, mis on küll roostikus ja madalas vees liikumiseks ideaalsed, ent nõuavad seejuures nende kandjatelt end nendesse riietamisel teadlikkust ja puusani ulatuvas vees liikudes tähelepanelikkust. „Paraku ei ole harvad juhtumid, kus kalurid kahlajasaabastega liialt sügavasse vette satuvad, vesi üle saapaääre sisse tuleb ning nende sees olnud kaluri ujukina ümber keerab nii, et saapad korgina vee peale ja inimene vee alla lõksu jääb,“ kirjeldas kalamehesaabastega kaasneda võivat ohtu Ernits.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
Ajavahemikul 26. aprill kuni 30. aprill varastati Haljala vallas Metsanurga külas kaheksa mesilastaru ja mesilased. Kahju on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
30. aprillil teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris tungis 74-aastasele naisele kallale tema poeg. Politsei pidas 52-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

30. aprillil teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval lõi 60-aastast naist tuttav 41-aastane mees.

1. mail teatati, et Narva linnas aiandusühistus Metsaonnid tekkinud konflikti käigus lõi 44-aastast meest tema naaber. 

1. mail teatati, et Kiviõlis Soo tänaval asuvas korteris lõi 32-aastast naist tema elukaaslane. Osapooled olid alkoholijoobes. Politsei pidas 39-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Naine toimetati kainenema.

1. mail teatati, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas Luha tänaval asuvas majas lõi 72-aastast naist tema 78-aastane abikaasa.

1. mail teatati, et Sillamäe linnas J. Gagarini tänaval asuvas korteris tekkis tüli 37-aastase mehe ja tema abikaasa vahel, mille käigus löödi meest. Politsei pidas 31-aastase naine kahtlustatavana kinni.

Ähvardamised
30. aprillil teatati, et Narva-Jõesuu linnas Kudruküla tänaval asuvas korteris ähvardas 63-aastast naist noaga tema poeg. Politsei pidas 35-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

30. aprillil teatati, et Narva linnas Partisani tänaval ähvardati 14-aastast noormeest.

Looma julm kohtlemine
1. mail teatati, et Narva-Jõesuu linnas E. Vilde tänaval asuva maja hoovis valati bensiiniga üle koer. Politsei alustas kriminaalmenetlust Karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb looma julma kohtlemist. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
30. aprillil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Jaaniku tänaval asuvast korterist varastati mobiiltelefon Samsung ja telefonikaaned. Kahju kokku on 415 eurot.

Juhtumid piiril
30. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1972. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes juhtis sõiduautot Citroen. Kontrollis tuvastati, et sõiduki identifitseerimistähised on manipuleeritud. Isikule määrati rahaline karistus ja ta lahkus Vene Föderatsiooni. Sõiduk võeti hoiule.

30. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1986. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

30. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1992. aastal sündinud Ameerika Ühendriikide kodanik, kes oli maksimaalse lubatud aja viisavabalt Schengeni territooriumil juba viibinud. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

1. mail saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1993. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta ühe päeva. Koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja sissesõidukeeld.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
30. aprillil sai politsei väljakutse Järva vallas Päinurmes asuvasse kauplusesse, kuhu oldi ukse lahtimurdmise teel sisse murtud. Sealt varastati erinevat kaupa. Kaks meest, 25-aastane ja 32-aastane on kuritöös kahtlustatavatena kinnipeetud. Vargusega tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. aprillil alustati kriminaalmenetlus selles, et 28. aprillil tungis 31-aastane mees omavahelise sõnavahetuse käigus Pärnus Kesk tänaval asuva eramu hoovis kallale 27-aastasele mehele.

Vargus
30. aprillil varastas 70-aastane mees Pärnus J.V.Jannseni tänaval asuvast kauplusest ühe paki krõpse. Mees peeti kaupluse turvatöötajate poolt kinni ja anti üle politseile.

Saaremaa

Omavoliline sissetung
30. aprillil tungiti Saaremaa vallas Triigi külas asuvasse tallu akna avamise teel sisse. Sealt püüti varastada televiisor, kuid see ebaõnnestus, sest majas viibinu ärkas üles, mispeale jooksis sissetungija ära.

Vargus
30. aprillil alustati kriminaalmenetlus selles, et Saaremaa vallas Asuka külas asuvast talust on ukse lahtimurdmise teel sisse tungitud aita. Sealt varastati kaks rohulõikurit ja ligikaudu kaheksa liitrit bensiini. Vargusega tekitatud varaline kahju on 550 eurot.

 
Tagasi