Politseis registreeritud sündmused
08.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 53 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 28 vargust (neli eluruumidest ja kaks sõidukitest) ja kolm sõidukivargust ning omavolilist kasutamist. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati üheksa alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 307 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
7. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval asuvas korteris lõi 28-aastane mees oma elukaaslast, 29-aastast naist, kes sai kehavigastusi.
Juhtum piiril

7. mail saabus Moskvast Tallinna lennujaama Kasahstani Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Röövikatse
7. mai õhtupoolikul püüdis 28-aastane alkoholi tarvitanud mees Tartus röövida nii Turu kui Võru tänaval asuva kaupluse rahakassat. Võru tänava kaupluses pidas turvatöötaja agressiivse mehe kinni ning andis üle sündmuspaigale saabunud korrakaitsjatele. Nii turvatöötaja kui ka joobes mees said omavahelises rüseluses viga ning nad mõlemad viidi tervisekontrolliks haiglasse. Peale esmaabi peeti 28-aastane mees kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati arestimajja. Turvatöötaja lubati peale esmaabi kodusele ravile. Kuriteos kahtlustataval kaupluse kassadest sularaha kätte saada ei õnnestunud. Lõhkumisega tekitatud kahju ja muud üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Vargus
7. mail teatati politseile, et Kastre vallas Roiu aleviku kinnistult varastati Ponsse harvesteri lõikepea ning metsatehnika salongist arvuti ja monitor. Kahju on umbes 10 000 eurot.

Valgamaa

Vargus
7. mail teatati, et Valgas Aia tänava korteris varastati ühise alkoholi tarvitamise ajal 54-aastase naise rahakotist 230 eurot sularaha, isiklikud dokumendid ja pangakaardid. Kahju on 237 eurot.

Viljandimaa

Vargus
7. mail teatati, et Mulgi vallas Karksi-Nuia linnas Rahumäe tänava majast varastati jalgratas. Kahju on 450 eurot.

Võrumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 4. mail varastati Võrus Kooli tänava jalgrattaparklast tõukeratas. Kahju on 230 eurot.

Juhtum piiril
7. mai õhtupoolikul avastas Varnja kordoni mootorpaaditoimkond Peipsi järvest vette lastud ebaseadusliku nakkevõrgujada. Piirivalvurid tõmbasid võrgu veest välja, selles olnud elusjõulised kalad lasti tagasi vette ning võrgujada toimetati seejärel piirivalvekordonisse, kus see antakse üle keskkonnainspektsiooni inspektorile.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
7. mail teatati, et Kiviõlis Aasa tänaval löödi 67-aastast naist. Politsei pidas 31-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

7. mail teatati, et Sillamäel Kajaka tänaval tekkis naabrite vahel tüli, mille käigus rünnati 29-aastast naist.

Ähvardamine
7. mail teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris ähvardas 33-aastast meest tema isa. Politsei pidas 63-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
7. mail teatati, et Narva-Jõesuu linnas E. Vilde tänaval asuva korterelamu trepikojast varastati jalgratas Trek. Kahju on 300 eurot.

7. mail teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuvast kauplusest varastati mobiiltelefon Samsung. Kahju on 550 eurot. 

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Omastamine
7. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Rapla vallas Purku külas omastati mobiiltelefon Huawei Y6 Compact maksumusega 306 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
7. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et 5. mail löödi Kuressaares Tallinna maanteel asuva hoone lähistel 19-aastast meest.

Vargus
5. mail teatati politseile, et Saaremaa vallast Ilpla külas asuvast kuurist on talve jooksul varastatud veski elektrimootor ja suur kaal. Vargusega tekitatud kahju on ligikaudu 800 eurot.

 
Tagasi