Politseis registreeritud sündmused
09.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 41 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 30 vargust (kolm eluruumidest ja kolm sõidukitest) ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati 13 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 196 väärtegu. Piiril väljastati üheksa sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
8. mail teatati, et Kesklinnas Olevimäel toimus konflikt 40- ja 45-aastase mehe vahel. Mõlemad said kergemaid vigastusi.

8. mail teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvas korteris lõi 46-aastane mees oma elukaaslast, 34-aastast naist.

8. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas kortermajas lõi 48-aastane mees 32-aastast naabrimeest.
LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Asja omavoliline kasutamine
8. mail teatati, et Tartus Riia tänava eramu eest ärandati lukustamata sõiduauto Peugeot registreerimismärgiga 321 MCT. Kahju on selgitamisel.

Vargused
8. mail teatati, et Kambja vallas Räni alevikus varastati ettevõtte ruumidest paintballi mängupüstolid. Kahju on 5000 eurot.

6. mail varastati Tartus Puhkekodu tänava majahoovist Husqvarna automaatne muruniiduk. Kahju on 1700 eurot.

Politseile laekus teade, et 5. mail varastati Tartus Riia tänava kaubanduskeskusest 504 euro väärtuses ehteid. 

Politseile laekus teade, et 4. mail varastati Tartus Riia tänava kaubanduskeskuse kauplusest 809 euro väärtuses ilutooteid.

Juhtumid piiril
8. mai õhtul tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine kolmel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isikud saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

8. mail kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Valgamaal erinevaid ettevõtteid tuvastamaks ebaseaduslikult riigis viibivaid ja töötavaid välistöölisi. Maakonnas läbi viidud kontrollaktsiooni käigus ühtki rikkumist ei avastatud. Paralleelselt välistööliste kontrollimisega jälgisid piiriametnikud maakonna erinevais majutusettevõtetes, kas ettevõtted täidavad kohustust täita külastajakaarte. Kontrollkäigul avastati külastajakaartide täitmisel mõningaid puudusi, millele tööandjate tähelepanu edaspidiste eksimuste vältimiseks juhiti. Lisaks kodumaal läbiviidud kontrollaktsioonidele teostasid prefektuuri piiriametnikud eile ka üheskoos Läti kolleegidega Valka linnas ja selle lähiümbruses liiklusjärelevalvet veendumaks, kas riigis viibivatel välismaalastel on selleks seaduslik alus ning kas nad täidavad dokumendi kaasas kandmise kohustust. Kokku kontrolliti 17 sõidukit ja 30 isikut ning tuvastati kolm dokumendi kaasas kandmise kohustuse rikkumist.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Röövimine
8. mail teatati, et Sillamäel Viru puiesteel tungiti kallale 23-aastasele mehele ning rööviti mobiiltelefon ja rahakott. Kahjusumma on selgitamisel.

Omavoliline sissetung
8. mail teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Toome puiesteel tungiti sisse korterisse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe.

Asja rikkumine ja hävitamine
8. mail teatati, et Narvas Rakvere tänaval põles eramaja. Kahjusumma on 35 000 eurot. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
Ajavahemikul 5. mai kuni 8. mai varastati Narvas Kangelaste prospektil asuvast korterist tahvelarvuti Samsung ja toiduaineid. Kahju on 345 eurot.

Juhtumid piiril
8. mail saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1963. aastal, 1988. aastal ja 1994. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Samuti puudusid isikutel asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

8. mail saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1966. aastal ja 1967. aastal sündinud Ukraina kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Samuti puudusid isikutel asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Asja omavoliline kasutamine
6. mail võttis 59-aastane mees Hiiumaa vallas Pärna külas asuvast garaažist omavoliliselt sõiduauto Volkswagen Polo võtmed ning sõitis autoga Luguse külla.

Järvamaa

Vargused
Ööl vastu 7. maid varastati Türi vallas Arkma külas asuva taluhoovist rohelist värvi kallutatav murutraktori haagis väärtusega 350 eurot.

8. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Paides Pikal tänaval asuva kortermaja tagant varastati posti külge lukustatud jalgratas CUBE väärtusega 550 eurot.

Pärnumaa

Vargus
8. mail teatati politseile, et Põhja-Pärnumaa vallas Loomse külas asuvalt ettevõtte kinnistult on veoki kütusepaagist varastatud 350 liitrit diiselkütust. Vargusega tekitatud kahju on 458 eurot.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine
8. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Raplas Kauba tänaval asuva meelelahutusasutuses ei allunud 27-aastane mees turvatöötaja korraldusele lahkuda ning pigistas 28-aastast turvatöötajat kaelast. Politsei viis kannatanu erakorralise meditsiini osakonda.

Saaremaa

Tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslik käitlemine
7. mail leidis 27-aastane mees Kuressaares Ranna tänavale hiljuti ostetud korterist ebaseadusliku sileraudse tulirelva.

 
Tagasi