Politseis registreeritud sündmused
14.05.2018


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 140 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust (kolm eluruumidest ja üks sõidukist) ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 19 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 23inimest. Tabati 96 alkoholijoobes ja neli narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 445 väärtegu. Piiril väljastati 12 sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja kaks isikut. Registreeriti kaks piirirežiimi rikkumist ja kaks riigipiiri ebaseaduslikku ületust.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
11. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval asuvas korteris toimus konflikt 54- ja 19-aastase naise vahel. Mõlemad said kergemaid vigastusi.

11. mail teatati, et Kesklinna Toompea tänaval löödi 26-aastast meest.

12. mail teatati, et Kristiines Vuti tänaval asuvas majas lõi 25-aastane mees oma ema, 44-aastast naist.

12. mail teatati, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval lõi 59-aastane mees 70-aastast meest. Politseinikud pidasid 59-aastase mehe kinni.

12. mail teatati, et Lasnamäel Sinimäe tänaval asuvas korteris lõi 30-aastane mees oma abikaasat, 27-aastast naist.

13. mail teatati, et Lasnamäel Majaka põigul asuvas korteris lõi 41-aastane mees 32-aastast meest. Politseinikud pidasid 41-aastase mehe kinni.

Vargus
12. mail teatati, et Kesklinnas Mere puiesteel asuvast baarist varastati seljakott isiklike esemetega. Esialgne kahju on 1380 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. mail teatati, et Lagedi alevikus Jaama tänaval asuvas korteris lõi alkoholijoobes 49-aastane mees oma ema, 85-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

12. mail teatati, et Jüri alevikus Aruküla teel asuvas majas lõi 18-aastane mees 45-aastast meest.

13. mail teatati, et Maardu linnas Keemikute tänaval löödi 43-aastast meest.

Juhtumid piiril
11. mail saabus Moskvast Tallinna lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta lahkus tagasi Moskvasse.

12. mail saabus Odessast Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Meestele väljastati sisenemiskeelud ning nad lahkusid 13. mail tagasi Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
11. mail lõi alkoholi tarvitanud 25-aastane mees Tartus Vanemuise tänava eramus tuttavat 27-aastast meest. Politsei pidas lööja kinni ning viis ta arestikambrisse kainenema.

11. mail teatati, et Tartus Emajõe lähistel löödi alkoholijoobes 29-aastast naist. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks traumapunkti. Lööjat ja juhtumi üksikasju selgitab politsei.

12. mail löödi Tartus Kalda teel 16-aastast noormeest. Meedikud andsid noorukile esmaabi ning seejärel pöördus nooruk ühes vanemaga üksikasjade selgitamiseks jaoskonda.

12. mail teatati, et Kambja vallas Lemmatsi külas puhkes endiste elukaaslaste vahel tüli, millesse sekkus 18-aastane perepoeg. Rüseluse käigus sai noormees viga ning meedikud viisid ta TÜ Kliinikumi tervisekontrolli. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

13. mai hilisõhtul puhkes Tartus Pikal tänaval tüli tuttavate meeste vahel. Konflikt käigus lõi joobes 41-aastane mees 63-aastast meest, kellele meedikud sündmuskohal esmaabi andsid. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis ta esmalt kainenema.

Ööl vastu 14. maid teatati, et Tartus Vallikraavi tänava meelelahutusasutuses puhkes kolme mehe vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Rüseluses sai viga 25-aastane mees ning meedikud viisid ta esmaabiks traumapunkti. Politsei pidas kinni kaks joobes 27-aastast meest ning viis nad esmalt arestimajja kainenema. 

Vargus
13. mail teatati, et Tartus Salme tänava maja keldrist varastati meeste maanteeratas. Kahju on 2000 eurot.

Viljandimaa

Vargus
12.mail avastati, et Mulgi vallas Vana-Kariste külas on sisse murtud suvekodusse, kust varastati neli rehvi, voodipesu, elektripliit ja rõivaid. Esialgne kahju on 1000 eurot.

Juhtumid piiril
11. mai pealelõunal kontrolliti Koidula piiripunktis Eestisse saabumisel Valgevenes registreeritud sõiduautot Toyota Land-Cruiser, mida juhtis 37-aastane Valgevene Vabariigi kodanik. Sõiduki kontrollimisel märkasid piirivalvurid, et maasturi tehasetähis oli muudetud ning identifitseerimiskleebisel esines võltsimistunnuseid. Sõiduk paigutati täiendavaks ekspertiisiks piiripunkti territooriumile ning isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

11. mai õhtul viisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koostöös tolliametnikega Võru- ja Valgamaal läbi kontrollreidi ennetamaks, avastamaks ning tõkestamaks Eesti ja Läti riigipiiri ületuse teel salasigarettide ja alkoholi toimetamist riiki. Samuti teostati reidi ajal kontrolli dokumendi kaasas kandmise kohustuse täitmise, võltsitud dokumentide ja teisele isikule kuuluvate dokumentide kasutamise üle ning teostati liiklusjärelvalvet, et tuvastada alkoholijoobes juhte, tagada liiklusohutust ja avalikku korda. Kokku kontrolliti 234 sõidukit ja 304 isikut. Kontrolli käigus tuvastati ühtekokku 18 erinevat rikkumist: 2 dokumendi kaasaskandmise kohustuse rikkumist, 1 liikluskindlustuseta sõiduk, 1 turvavööta juht, 2 ülevaatuseta sõidukit; 1 kehtiva juhiloata isik, 1 puudulikult vormistatud aktsiisikauba deklaratsioon; 7 veokil oli teekasutustasu maksmata; 1 alkoholi-, tubaka, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse rikkumine, 1 tubakaseaduse rikkumine  ning avastati üks nõuetekohaselt registreerimata välistööline.

12. mai õhtul märkasid Värska piirivalvurid, et Pihkva järvel ületas üks mootorpaat ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone Venemaa Föderatsioonist Eestisse ja tagasi. Infot ajutise kontrolljoone ületusest vahetati otsemaid ka naaberriigi piirivalvuritega, kes mootorpaadi järvel kinni pidasid. Medli kordoni piirivalvurite kinnitusel oli tegu kolme Venemaa Föderatsiooni kodanikuga, kes üksikasjade selgitamiseks ühes mootorpaadiga sealsesse kordonisse viidi.

12. mai õhtupoolikul tuvastasid Värska piirivalvurid valveseadmetega piiriäärsel alal ühe inimese liikumise. Vahejuhtumile reageerinud piirivalvurid pidasid 57-aastase Eesti mehe kinni ja ta toimetati asjaolude selgitamiseks kordonisse, kus talle määrati piirirežiimialas viibimise eest rahaline karistus.

13. mail kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukit BMW, kust avastasid elektrišokirelva, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Piirivalvur konfiskeeris sõidukist avastatud keelatud eseme, masina juhile koostati väärteoprotokoll ning tal lubati seejärel riigist lahkuda.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. mail teatati, et Rakvere linnas Näituse tänaval tungis 30-aastasele mehele kallale 25-aastane mees.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
13. mail teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Altserva tänaval tekkinud tüli ja kakluse käigus lõi 37-aastane mees 30-aastast meest terariistaga. Mõlemad mehed toimetati esmaabi andmiseks haiglasse.

 
Tagasi