Politseis registreeritud sündmused
16.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 98 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 55 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 256 väärtegu. Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja kolm isikut. Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ja üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
15. mail teatati, et Kesklinnas Pirita teel lõi 19-aastane mees oma endist elukaaslast, 18-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. mail teatati, et Mustamäel Siili tänaval lõi 53-aastane mees 48-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.
 
15. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval lõi endine poiss-sõber 19-aastast naist.

Vargus
15. mail teatati, et Nõmmel Vabaduse puiesteel varastati seljakott koos isiklike esemetega. Esialgne kahju on 3166 eurot.
Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. mail teatati, et Keila linnas Paldiski maanteel lõi 54-aastane mees oma endist abikaasat, 37-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Valgamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et möödunud kuu lõpus varastati Otepää vallas Tatra-Otepää-Sangaste teelt 24 terasest piirdeaeda ja 26 betoonist piirdeaiakivi. Vargusega tekitatud kahju on 1783 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati, et 13. mail lõi alkoholi tarvitanud mees Tõrva vallas Hummuli aleviku eramus oma 35-aastast abikaasat, kes tervisekontrolliks arsti poole pöördus. Juhtunu üksikasjad on selgitamisel.

Juhtumid piiril
15. mai varahommikul avastas Saatse kordoni radarivaatleja Pihkva järvel ühe mootorpaadi ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse suunaga Venemaa Föderatsioonist Eesti Vabariiki. Vahejuhtumile reageerinud piirivalvurid pidasid järvel kontrolljoont ületanud paadi kinni ning tuvastasid, et selle pardal on viis Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Info piiririkkujatest vahendati naaberriigi piirivalvuritele, misjärel anti isikud järvel toimunud kohtumisel ühes paadiga üle Venemaa Föderatsiooni piiriesindaja abile. Juhtumiga tegelevad edasi naaberriigi piirivalvurid.

15. mai pealelõunal saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale Eesti numbrimärgiga Daf veok, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid masinast vedrujõul avaneva noa. Isik koos tsiviilkäibes keelatud esemega anti menetlustoimingute läbiviimiseks üle Maksu- ja Tolliameti ametnikele.

15. mai õhtul kella 20 ajal kontrollisid piirivalvurid Koidula maanteepiiripunktis Venemaa numbrimärgiga sõiduautot Volkswagen, millel avastati mitmeid tehnilisi vigu. Puuduva rattamutri, mõranenud esiklaasi ja ühe nõutava turvapadjata sõiduk suunati vigade kõrvaldamiseks tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. mai õhtupoolikul teatati politseile, et Kohtla-Järvel Altserva tänaval asuvas korteris tungis 45-aastane mees kallale oma elukaaslasele 43-aastasele naisele ja naistuttavale, 48-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

15. mail lõi 57-aastane mees Sillamäel V. Tškalovi tänaval asuvas korteris oma elukaaslast tekitades talle sellega füüsilist valu.

15. mail lõi 20-aastane mees Kohtla-Järvel Ridaküla tänaval oma elukaaslast, 20-aastast naist.

Juhtumid piiril
15. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal Vene Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduautot Mercedes-Benz, mida juhtis 1973. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik. Mees esitas kontrolliks võltsitud rohelise kaardi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
Täna öösel kell 1.58 sai häirekeskus teate, et Aravete alevikus on pangaautomaadi juurest kuulda häiret, millele eelnes plahvatusele sarnanev heli ning purustatud oli pangaautomaadi esimene pool. On täpsustamisel, mida pangaautomaadi purustamiseks kasutati, samuti on täpsustamisel tekitatud kahju suurus. Hoones eluruume ei ole ning kellegi elu või tervis juhtumi käigus ohtu ei sattunud. Juhtumi osas alustatakse kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb vargust.

Pärnumaa

Vargus
15. mail teatati politseile, et Pärnus Kaevu tänaval tungiti seina lõhkumise teel sisse ehitusjärgus olevasse eramusse ja kuuri. Sealt varastati tööriistu. Esialgne varaline kahju on 2080 eurot.

Arvutikelmus
15. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Pärnus varastati 33-aastase mehe rahakott koos dokumentidega ning tema pangakontolt võeti välja 730 eurot.

 
Tagasi