Politseis registreeritud sündmused
18.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 130 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 98 varavastast kuritegu, sealhulgas 30 vargust ning üks sõiduki omavoliline kasutamine ja vargus. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati üheksa alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 157 väärtegu. Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu, registreeriti kaks salakaubavedamise juhtumit ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Põhja prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Valgamaa

Vargus
17. mail teatati, et Valgas J. Kuperjanovi tänava tootmishoonest varastati puurpingi üks detail. Kahju on 300 eurot.

Juhtumid piiril
17. mai hommikul kontrollisid tolliametnikud Koidula piiripunktis Vene numbrimärgiga sõidukit, kust avastasid kumminuia, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Maksu- ja Tolliamet võttis mehelt tsiviilkäibes keelatud eseme ära, talle koostati väärteoprotokoll ning seejärel lubati tal oma teekonda jätkata.

17. mai ennelõunal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Venemaa numbrimärgiga sõiduauto Opel, mida juhtis 37-aastane venelane. Tolliametnikud avastasid kontrolli käigus sõidukisse peidetuna 8300 Tadžikistani Vabariigi maksumärkidega sigaretti. 37-aastasele naisele määrati rikkumise eest rahaline karistus, talle väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. mail teatati, et Kohtla-Järvel Vahtra tänaval asuvas korteris tungis 57-aastasele naisele kallale tema tuttav. Politsei pidas 61-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamised
17. mail teatati, et Vaivara külas asuva maja hoovis ähvardas 71-aastast naist tema 68-aastane endine abikaasa.

17. mail teatati, et Narvas Uusküla tänaval asuvas korteris ähvardas 27-aastast naist tema 31-aastane abikaasa.

17. mai varahommikul teatati, et Sillamäel Tallinna maanteel asuvas tanklas ähvardas 25-aastane mees 40-aastast teenindajat tapmisega. Politsei pidas ähvardaja kahtlustatavana kinni.

Vargused
17. mail teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Tervise tänaval varastati ehitussoojakust kaks lööktrelli, akutrell ja puurvasar. Kahju on 796 eurot. Politseile on teo arvatav toimepanija teada.

17. mail teatati, et Kiviõli linnas Mäepealse teel asuvalt ehitusplatsilt varastati kompressor Metabo, raamsaag Dewalt, gaasiballoon AGA ja muid esemeid. Kahjusumma on täpsustamisel.

17. mail teatati, et Sillamäel V. Majakovski tänaval asuvast korterist varastati mängukonsool, kaks mobiiltelefoni, tahvelarvuti ja spordikott. Kahju on 1460 eurot.

Juhtumid piiril
17. mail pidasid piirivalvurid Narva veehoidlal kinni väikelaeva, mille pardal oli kolm isikut. Väljumine piiriveekogule oli registreerimata, samuti ei olnud neil kaasas isikut tõendavaid dokumente. Isikud kutsuti menetlustoiminguteks Narva kordonisse.

17. mail saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1979. aastal ja 1975. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud, 1994. aastal sündinud Ukraina kodanik ning 1987. aastal ja 1988. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Isikud andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

17. mail saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1978. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

 
Tagasi