Politseis registreeritud sündmused
23.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 140 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust (kolm eluruumidest ja üks sõidukist). Registreeriti 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 13 inimest. Tabati 13 alkoholijoobes ja neli narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 221 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ning registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
22. mail teatati, et Lasnamäel Pae tänaval löödi alkoholijoobes 52-aastast naist, kes sai kehavigastusi.
 
22. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Madala tänaval asuvas korteris tiris 36-aastane mees oma ema, 74-aastast naist ja tekitas talle füüsilist valu.
 
22. mail teatati, et Lasnamäel Kärberi tänaval asuvas korteris ründas alkoholijoobes 34-aastane mees oma abikaasat, 36-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

22. mail teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval lõi 20-aastane mees terava esemega oma isa, 50-aastast meest, kes sai kehavigastusi. Nii kannatanu kui ka kahtlustatav viidi haiglasse.

22. mail teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval ründas 30-aastane mees oma eksabikaasat, 32-aastast naist ja tekitas talle füüsilist valu.

22. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Paagi tänaval asuvas korteris lõi alkoholijoobes 62-aastane mees terava esemega oma elukaaslast, 59-aastast naist, kes sai kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
22. mail laekus politseile teade, et Põltsamaa linnas Tartu maanteel korterist on seni tuvastamata ajal varastatud ehteid, sularaha, alkoholi ja muid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 22. mai õhtul tekkis Kambja vallas majas tüli 41-aastase mehe ja 38-aastase naise vahel, mille käigus mees lõi naist. Arstiabi keegi ei vajanud. Üksikasjad on selgitamisel.

Vargus
Ööl vastu 22. maid murti Tartus Tähe tänaval sisse korterisse ning varastati tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Avaliku korra raske rikkumine
Politseile laekus teade, et ööl vastu 20. maid peksti Viljandis Oja teel meelelahutusasutuse juures 32-aastast meest, kes sai viga. Üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
22. mail kella 7.40 ajal kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis veokit Scania ning avastasid, et selle haagise rehvi kõõrdi kaitsekiht on kahjustatud. Sõiduk suunati erakorralisele ülevaatusele.

22. mail kella 20 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis sõidukit Land Rover ning avastasid, et selle rehvid ei vasta nõuetele. Juhile tehti suuline hoiatus, ta lubas puuduse kõrvaldada ning tal lubati lahkuda Venemaale.

22. mail kella 18.30 paiku avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukist Mercedes Benz antiradari, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Juhile tehti suuline hoiatus, ta eemaldas autost seadme ning tal lubati siseneda Eestisse.

22. mail kella 19.15 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel oli Leedu viisa, mis kehtib üksnes Leedus. Mehel tõkestati sisenemine Eestisse ning ta suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
22. mail teatati, et Jõhvi vallas Tammiku alevikus Tamme tänaval asuvas kortermaja trepikojas tekkinud kähmluse käigus lõi 40-aastast meest tema naaber, 39-aastane mees. 

22. mail teatati, et Narvas Energia tänaval asuvas korteris tungis 37-aastasele naisele kallale tema abikaasa. Politsei pidas 43-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

22. mail teatati, et Narvas A. Bastrakovi tänaval asuvas korteris lõi 38-aastast naist tema elukaaslane. Politsei pidas 36-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
22. mail teatati, et Narvas Fama keskuse kõrval ähvardas 38-aastast naist võõras meesterahvas. Politsei pidas 60-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
22. mai alustati kriminaalmenetlus selles, et Haapsalus Tallinna maanteel lõi omavahelise tüli käigus 43-aastane mees oma 45-aastast elukaaslast toidukotiga ja seejärel lõi veel jala ning käega.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. mail sai politsei väljakutse Pärnus Laial tänaval asuvasse korterisse, kus ühise alkoholitarvitamise ajal tekkinud sõnavahetuse ajal tungisid 45-aastane ja 49-aastane mees kallale 31-aastasele mehele. Kiirabi viis kannatanu haiglasse kontrolli ning kuriteos kahtlustatavad peeti politsei poolt kinni.

Vargus
22. mail varastas 71-aastane mees Pärnus Suur-Jõe tänaval asuvast kauplusest 0,5-liitrise pudeli viina. Tema tegu jäi lõpuni viimata, sest ta peeti kaupluse turvatöötajate poolt kinni.

 
Tagasi