Politseis registreeritud sündmused
24.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 82 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustus ja 38 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 14 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti 10 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 16 inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 177 väärtegu. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Põhja prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Ööl vastu 22. maid varastati Tartus Turu tänaval autoesinduse ees seisnud sõidukilt iluvõre, registreerimisnumber ja LED-tuled. Kahju on umbes 1300 eurot.

23. mai avastati, et Elva vallas Vehendi külas on sisse murtud paadikuuri ning varastatud paadimootor. Kahju on umbes 2000 eurot.

23. mail laekus politseile teade, et nädala vältel on Tartus Kaunase puiesteel trepikojast varastatud jalgratas. Kahju on umbes 250 eurot.

Valgamaa

Vargus
22. mai teatati politseile, et Valgas Pikal tänaval on sisse murtud mitmesse keldriboksi ning varastatud musta rohelise kirju jalgratas Merida Matts ja valge punase kirju jalgratas Proximo. Kahju on umbes 530 eurot.

Juhtumid piiril
23. mail kella 10 ajal kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõiduautot BMW ning avastasid, et sõiduki seisupidur ja pidurituli ei tööta. Kuna juht ei suutnud kohapeal viga kõrvaldada, tõkestati sõiduki sisenemine Eestisse ning juht ühes tehniliselt mittekorras masinaga suunati tagasi Venemaale.

23. mail kella 13.25 ajal kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõiduautot Volvo, mille kindalaekast avastati tsiviilkäibes keelatud külmrelv. Autot juhtinud Eesti kodaniku suhtes alustati menetlust. Tund hiljem kontrolliti piiripunkti saabunud sõidukit Hyundai, mida juhtis Venemaa kodanik. Ka selle masina kindalaekast avastati Eestis keelatud külmrelv ning juhi suhtes alustati menetlust.

23. mail kella 16.50 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukit Citroen, mida juhtis Iisraeli kodanik. Piirivalvurid selgitasid, et mehel puudub seaduslik alus Eestisse sisenemiseks, sest ta on 180-päevase perioodi jooksul juba 90 päeva Schengeni liikmesriikide territooriumil viibinud. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. mail teatati, et Vinni vallas lõi 67-aastane mees oma elukaaslast. Kiirabi toimetas 69-aastase naise esmaabi andmiseks haiglasse.

Ida-Virumaa

Röövimine
23. mail sisenes Jõhvis Rakvere tänaval asuvasse tanklasse mees, kes varastas võileibu ja õlut ning ründas 31-aastast teenindajat, kes üritas teda takistada.

Kehaline väärkohtlemine
23. mail teatati, et Kiviõli linnas Võidu tänaval asuvas korteris lõi 63-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 58-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
24. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et 19. mail varastati Pärnus Side tänaval asuvast veekeskusest meeste riietusruumi lukustatud kapist sularaha 700 eurot ja 1760 Hiina jüaani.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised
23. mail pigistas 54-aastane mees Kohila alevis asuvas korteris enda 52-aastase elukaaslase randmeid. Politsei toimetas mehe esialgu kainenema.

22. mail teatati politseile, et Märjamaa vallas Tolli külas asuvas hoones tõukas 63-aastane naine tekkinud tüli käigus talle tuttavat 79-aastast naist, kes kaotas tasakaalu ja kukkus trepist alla.

 
Tagasi