Politseis registreeritud sündmused
25.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 93 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 23 vargust. Registreeriti üheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kümme inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 190 väärtegu. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu. Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine, kolm salakauvavedamise juhtumit ja üks dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
24. mail teatati, et Kesklinnas Karu tänaval löödi alkoholijoobes 24-aastast meest.

24. mail teatati, et Lasnamäel Arbu tänaval asuvas korteris toimus konflikt elukaaslaste, 22-aastase naise ja 33-aastase mehe vahel.

24. mail teatati, et Mustamäel Keskuse tänaval lõi 30-aastane naine 26-aastast naist. Politseinikud pidasid 30-aastase naise kinni.

Vargus
24. mail teatati, et Kristiines Tuuliku tänaval varastati ehitusobjektilt mõõteseade. Kahju on ligikaudu 2500 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärtkohtlemine
24. mail teatati, et Roobuka külas Roobuka teel asuvas majas läks 51-aastane naine kallale oma elukaaslase 90-aastasele emale ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 51-aastase naise kinni.
LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
23. mail tekkis 45-aastasel mehel ja tema 35-aastasel abikaasal autosõidul tüli, mille käigus peatas mees metsavaheteel auto ja lõi naist. Arstiabi naine ei vajanud.

Tartumaa

Vargus
Ööl vastu 25. maid varastati Nõo vallas Tõravere alevikus aiamajast kummipaat, aiamööbel ja teisi esemeid. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
24. mai avastati Koidula piiripunktis sõidukist Mercedes Benz antiradar, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Juhile tehti hoiatus, seade eemaldati ning juhil lubati lahkuda.

24. mail kella 11.50 ajal kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukit Volkswagen Passat ning avastasid konsoolist Eestis keelatud külmrelva. Eesti kodakondsusega mehele koostati väärteoprotokoll, külmrelv võeti ära ning mehel lubati minna Venemaale. Sama lugu kordus kella 14.45 paiku, kui keelatud külmrelv avastati ühe Mercedese keskkonsoolist. Külmrelv võeti ära ja juhile koostati protokoll. Ka kella 16.25 ajal piiripunkti saabunud Toyotast avastati nuga, mille tera pikkus ületas 8,5cm. Juhile tehti protokoll ja nuga võeti ära.

24. mail kella 11.50 ajal tõkestasid piirivalvurid Koidula piiripunktis Eestisse sisenemise Venemaa Föderatsiooni kodanikul, 50-aastasel naisel, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed. Samuti puudusid tal asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naine suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

24. mail kella 14.40 ajal tõkestati Kagu piiripunkti Koidula piirikontrolligrupis Eestisse sisenemine kahel Moldova Vabariigi kodanikul, 47-aastasel mehel ja 44-aastasel naisel, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed, samuti puudusid isikul asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

24. mail kella 15.20 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis veokit Volvo ning avastasid, et selle VIN-kood ei ole loetav, kütusepaak lekib ja paak on raami külge kinnitatud koormarihmadega. Tehniliselt mittekorras sõidukil tõkestati sisenemine Eestisse ning juht koos veokiga suunati tagasi Venemaale.

24. mail kella 17.25 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis veokit MAN ning avastasid, et selle pidurikettad on mõranenud. Autorongile kohaldati liiklemiskeeld ning see paigutati piiripunkti platsile.

24. mail kella 21.11 ajal kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel Läti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduautot Volkswagen Caravelle, mida juhtis Läti Vabariigi kodanik, 44-aastane mees. Kontrolli käigus avastati, et sõiduki tehasetähis on manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati asjaolude selgitamiseks piiripunkti arestiplatsile ning juhil lubati siseneda Eestisse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
24. mail teatati, et Rakveres Tööstuse tänaval asuva haridusasutuse juurest varastati trikijalgratas. Kahju on 400 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. mail teatati, et Jõhvis Rakvere tänaval lõi 34-aastast naist tema elukaaslane. Politsei pidas 39-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
24. mail teatati, et Narvas Võidu prospektil asuvas korteris ähvardas 64-aastast naist tapmisega tema poeg. Politsei pidas 42-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
24. mai hommikul registreerisid piiriveekogule väljumise 1957. aastal ja 1983. aastal sündinud mehed, kes suundusid Narva jõele. Hilisõhtuks ei olnud mehed oma tagasitulekut registreerinud. Politseil õnnestus ühendust saada ühe mehe abikaasaga, kes kinnitas, et mehed on turvaliselt kodus.

24. mail saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1973. aastal ja 1970. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Isikud andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Dokumendi, pitsati ja plangi võltsimine
19. mail teatati politseile, et 25-aastane mees võltsis sõiduauto BMW 325TD müügilepingule sõiduki omaniku allkirja ja müüs sõiduki kasutades võltsitud dokumenti maha. Uus omanik soovis sõidukit oma nimele kirjutada, kuid Maanteeameti töötaja keeldus seda tegemast, sest müügilepingul olev allkiri erines autoomaniku allkirjast.

Järvamaa

Vargus
21. mail teatati politseile, et Türi vallas Kändliku külas on maaparandusobjektilt varastatud viis rulli geotekstiili. Esialgne kahju on 2250 eurot.
 
Läänemaa

Vargus

24. mail teatati politseile, et ajavahemikul 19. – 21. mai on Lääne-Nigula vallas Hindaste külas asuvatesse abihoonetesse tabalukkude lõhkumise teel sisse tungitud. Kahest abihoonest varastati ratastraktori varuosi, kaks treipingi treipead, erinevat vanametalli ja muid esemeid. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 690 eurot.

Pärnumaa

Tapmine
24. mail kella 3.30 ajal teatati politseile, et Pootsi külas asuvas hoones lõi 84-aastane naine kepiga talle tuttavat 87-aastast naist, kes suri saadud vigastustesse.

 
Tagasi