Politseis registreeritud sündmused
30.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 89 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 52 varavastast kuritegu, sealhulgas 46 vargust. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 277 väärtegu. Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargus
29. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval varastati korterist õlakott dokumentide ja sularahaga. Kahju on ligikaudu 2000 eurot.

Ähvardamine
29. mail teatati, et Lasnamäel Paepargi tänaval asuvas korteris ähvardas 31-aastane mees vägivallaga oma abikaasat, 34-aastast naist.
Juhtum piiril

29. mail saabus Moskvast Tallinna lennujaama India Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lahkus sama päeva lennuga tagasi Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. mai õhtul lõi alkoholijoobes 42-aastane mees Luunja vallas Kabina küla eramus tüli käigus 34-aastast tuttavat naist. Politsei pidas joobes mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Politseile laekus teade, et 25. mai pealelõunal lõi 56-aastane mees Luunja alevikus Talli tänava korrusmaja korteris ühise alkoholi tarvitamise ajal 65-aastast naabrinaist. Kannatanule andsid meedikud esmaabi kohapeal, purjus ning vägivaldse mehe viisid korrakaitsjad aga esmalt kainenema.

Vargus
Politseile laekus teade, et 21. mail varastati Kambja aleviku talumajast ja selle kõrvalhoonetest muruniiduk ja mitmeid teisi elektrilisi tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Võrumaa

Vargus
Ööl vastu 29. maid varastati Võrus Käbi tänava aiaga piiratud eramu õuelt musta värvi McCulloc murutraktor. Kahju on 2100 eurot.

Juhtumid piiril
29. mail avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis kahest kontrollitud sõiduautost antiradarid, mille omamine ja kasutamine on Eestis keelatud. Juhid loobusid seadmetest ning nende teekond soovitud sihtkohta võis jätkuda.

29. mai keskpäeval kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaa registreerimismärgiga sõiduautot Toyota ning avastasid, et sõiduki esiklaasi läbib ohtlik mõra, mis takistab liikluse jälgimist. Kuna juht ei suutnud kohapeal viga kõrvaldada, tõkestati sõiduki sisenemine Eestisse ning juht ühes tehniliselt mittekorras masinaga suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. mail lõi 58-aastane mees Kiviõlis Võidu tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 63-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

29. mail lõi 32-aastane mees Kohtla-Järvel Põhja alleel asuvas korteris oma elukaaslast, 36-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

29. mail tungis 44-aastane mees Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris kallale oma vennale, 53-aastasele mehele. Politsei pidas vägivallatseja kahtlustatavana kinni.

Asja rikkumine ja hävitamine
29. mail teatati tulekahjust Sillamäel Ranna tänaval. Põlenguga tekitatud esialgne kahju on 10 000 eurot.

Juhtumid piiril
29. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1964. aastal sündinud Ukraina, 1994. aastal sündinud Moldova ning 1986. aastal sündinud, 1966. aastal ja 1962. aastal sündinud Valgevene Vabriigi kodanikke, mille käigus selgus, et neil puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Samuti olid nende ütlused reisi eesmärgi kohta ebaselged. Meestele väljastati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
28. mail varastati Paide Keskväljaku ringtee keskel asuvalt pingilt mobiiltelefon One Plus A5 1000. Telefonil oli ümber musta värvi nahast kaaned. Vargusega tekitatud kahju on 505 eurot.

Pärnumaa

Avaliku korra rikkumine
29. mail kella 20.26 ajal helistas Häirekeskusesse 18-aastane mees, kes teatas, et Häädemeeste bussijaamas on pomm. Mees katkestas kõne ning helistas mõne minuti pärast uuesti ja ütles, et pomm plahvatab 4,5 minuti pärast. Tegemist oli valeväljakutsega ning politsei pidas Häädemeestel 18-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.
 
Vargus
29. mail teatati politseile, et Pärnus Liblika tänaval asuvast kauplusest varastas 43-aastane mees rosinapätsi. Mees peeti kaupluse töötaja poolt kinni ja anti üle politseile.

29. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et ajavahemikul 19. – 28. mai on sisse tungitud Põhara külas asuvasse viljakuivatisse, kust varastati viljakülvik Lemken Solitar. Vargusega tekitatud kahju on 70000 eurot.

Võltsitud dokumendi, pitsati ja plangi kasutamine
27. mail esitas 30-aastane mees Põhja-Pärnumaa vallas Kodesmaa külas Tallinn-Pärnu-Ikla 117. kilomeetril teenistusülesandeid täitvale Lääne prefektuuri abipolitseinikule võltsitud Ukraina Vabariigi juhiloa. Tema eesmärk oli tõendada enda õigust juhtida autot, millega ta sõitis.

Kehaline väärkohtlemine
27. mail teatati politseile, et Audru alevikus Pärna alleel asuva korteri trepikojas lõi 28-aastane mees enda 28-aastast elukaaslast.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi