Politseis registreeritud sündmused
31.05.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 76 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust. Registreeriti üheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 204 väärtegu. Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargus
30. mail teatati, et Kesklinnas Pikal tänaval asuvast restoranist varastati sularaha ja muid esemeid. Esialgne kahju on 1300 eurot.
Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. mail teatati, et Suurupi külas Angervaksa teel lõid kaks tundmatut meesterahvast 38-aastast meest. Mehed olid eelnevalt koos tarbinud alkohoolseid jooke.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Valeraha teade
Politseile teatati, et möödunud nädalal avastati sularahavedu korraldava turvafirma Lõuna esinduses kaks 50-eurost võltsimistunnusega rahatähte. 18,2780,00954,

Vargus
31. mai varahommikul teatati, et Tähtvere külas Metsaääre tee kinnistult varastati Husqvarna murutraktor. Kahju on 2000 eurot.

Valgamaa

Asja omavoliline kasutamine
30. mai varahommikul teatati, et Valgas Pika tänava kortermaja eest on ärandatud lukustatud motoroller. Piirkonna läbi vaatamisel märkasid korrakaitsjad ärandatud rollerit sama tänava ühe eramu kõrval seismas.  Politseinikud fikseerisid olustiku ning seejärel tagastati sõiduvahend omanikule. Juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaaluurimises.

Võrumaa

Vargus
30. mail avastati, et öö jooksul varastati Antsla vallas Ruhingu küla talu kõrvalhoonest Husqvarna murutraktor ja kaks rulli elektrikaablit. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
30. mail kella 11 ajal kontrollisid piiriametnikud Koidula piiripunktis Vene numbrimärgiga sõidukit, kust avastasid kumminuia, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Maksu- ja Tolliamet võttis mehelt tsiviilkäibes keelatud eseme ära ning teha suhtes alustati menetlust. Lisaks avastasid piirivalvurid masina kontrollimisel selle iluvõre vahelt sisse ehitatud antiradar, mille omamine ja kasutamine on Eestis keelatud.  Seade konfiskeeriti, juhile tehti hoiatus ning seejärel lubati tal riiki siseneda.

30. mail kella 14.40 ajal kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Läti numbrimärgiga Peugeot kaubikut, kus peale juhi viibis veel kolm kaasreisijat. Kuivõrd konkreetses sõidukis võib ühes juhiga olla kokku kolm isikut, siis tuli ringreisijatel neljandale kaasasõitjale leida reisi jätkamiseks teine sõiduvahend ning peale seda said nad loa siseneda Eesti Vabariiki.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
30. mail lõi 14-aastane tütarlaps Jõhvis Jaama tänaval 14-aastast poissi ja 46-aastast naist.

30. mail tõukas 31-aastane mees Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris 31-aastast naist, millega tekitas viimasele valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

30. mail löödi Kohtla-Järvel Põhja alleel 45-aastast meest.

Juhtum piiril
30. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1970. aastal ja 1969. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikke. Mõlemal mehel puudusid riiki sisenemiseks vajalikud dokumendid. Neile väljastati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
30. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikul 21. maist kuni 29. maini tungiti Türi vallas Arkma külas uste lahtimurdmise teel sisse talumajja ja varastati sealt 50-tolline ekraan Panasonic, mootorsaag Jonsered, 20 pudelit pooleliitrist viina, lisaks erinevaid veine, konjakeid ja vahuveine. Varguse ja lõhkumisega tekitatud esialgne varaline kahju on kokku ligi 1300 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi