Politseis registreeritud sündmused
28.05.2018


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 135 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 48 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 35 vargust (neli eluruumidest ja kaks sõidukitest). Registreeriti 21 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 24 inimest. Tabati 60 alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 333 väärtegu. Registreeriti kaks piirirežiimi rikkumist ja piirilt väljastati 14 sisenemiskeeldu. Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
25. mail teatati, et Mustamäel Akadeemia teel asuvas korteris lõi 43-aastane mees 67-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 43-aastase mehe kinni.

26. mail teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval toimus konflikt omavahel tuttavate 23-aastase mehe, 29-aastase mehe ja 33-aastase mehe vahel, kes tekitasid teineteisele füüsilist valu.

27. mail teatati, et Nõmmel Mai tänaval lõi 48-aastane mees oma elukaaslast, 47-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

27. mail teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel lõi tundmatu mees 30-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

27. mail teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval lõid 24-aastane mees ja 25-aastane mees 37-aastast meest ja tekitasid talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 24-aastase mehe ja 25-aastase mehe kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
27. mail teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel ähvardas 22-aastane mees 41-aastast meest.

Vargus
27. mail teatati, et Kesklinnas Hallivanamehe tänaval varastati ettevõtte kontorist autodokumendid, sülearvuti, droon, mitu robottolmuimejat ning sularaha. Kogukahju on vähemalt 5000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
25. mail teatati, et Kehra linnas F.R. Kreutzwaldi tänaval lõi tuttav mees 31-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

27. mail teatati, et Maardus Kellamäe tänaval asuvas meelelahutusasutuses löödi alkoholijoobes 29-aastast meest, kes sai kehavigastusi.

Vargus
26. mail teatati, et Põhja külas on mere äärest varastatud mootoriga sõudepaat. Kahju on ligikaudu 4000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. mai hilisõhtul sai politsei väljakutse Elva valda Rõngu alevikku, kus olid omavahel tülli pööranud elukaaslased. Ägeda sõnavahetuse käigus lõi 43-aastane mees 25-aastast naist. Naine arstiabi ei vajanud ning peale vestlust korrakaitsjatega lahkus naine ühes lastega kodust. Juhtunu üksikasju selgitab politsei edasises uurimises.

Asja omavoliline kasutamine
26. mail ennelõunal avastati, et Ilmatsalu alevikust Aasa tee eramu eest on ärandatud lukustamata sõiduauto Opel Corsa, mis leiti lähedalasuvalt põllult avariilisena. Masina juurest ega lähistelt kedagi tabada ei õnnestunud ning juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
Ööl vastu 24. maid varastati Nõo vallas Tõravere alevikus asuvast aiamajast kummipaat, laud koos toolidega ja jalgpalliväravad. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargus
25. mail laekus politseile teade, et Valgas Võru tänava majahoovist varastati Samsungi mobiiltelefon. Kahju on 469 eurot.

Juhtumid piiril
27. mail avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa numbrimärgiga sõiduautost Toyota antiradari, mille omamine ja kasutamine on Eestis keelatud.

27. mail kella 19 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaalt saabunud meest ning avastasid, et tal puudub kehtiv viisa. Talle koostati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

26. mail kella 19.30 ajal kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis riigist lahkumisel Venemaa registreerimismärgiga sõiduautot Renault Megane, mida juhtis Saksamaa Liitvabariigi kodanik, 71-aastane mees. Kontrolli käigus avastati, et sõiduki tehasetähis on manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati asjaolude selgitamiseks piiripunkti arestiplatsile ning juhil lubati Venemaale lahkuda.

25. mail kella 20.30 paiku palusid piirivalvurite abi kaks Peipsi järvel jetiga lõbusõitu teinud meest, kelle veesõiduki turbiini ümber oli keerdunud järelveetava tuubi köis, mistõttu lakkas masin töötamast. Mustvee kordoni piirivalvurid pukseerisid mehed oma ühes veesõidukiga turvaliselt tagasi Mustvee sadamasse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. mail solvas ja lõi alkoholijoobes 54-aastane mees Tapal Porkuni külas asuvas korteris 55-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Röövimine
26. mail lõi seni tuvastamata isik Narvas Tallinna maanteel asuvas meelelahutusasutuses 50-aastast meest ja varastas temalt seejärel 490 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
25. mail löödi Narvas Kangelaste tänaval 15-aastast noormeest.

26. mail tungis 19-aastane noormees Sinimäel Uus tänaval asuvas korteris kallale oma vanaemale, 59-aastasele naisele. Politsei pidas kallaletungija kahtlustatavana kinni.

26. mail tungis 34-aastane mees Toilas Pikk tänaval kallale oma abikaasale, 39-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

26. mail li 54-aastane mees Narvas A. Puškini tänaval asuvas korteris 38-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustavana kinni.

26. mail lõi 28-aastane mees Kohtla-Järvel Vahtra tänaval korduvalt oma endist elukaaslast, 29-aastast naist. Politsei pidas lööja kinni.

27. mail lõi 34-aastane mees Kohtla-Järvel Mõisa teel asuvas korteris 39-aastast meest. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.

27. mail tõukas 16-aastane noormees Kohtla-Järvel Uus tänaval asuvas kortermaja trepikojas oma tüdruksõpra, 16-aastast tüdrukut, mille tagajärjel viimane oma pea ära lõi.

Juhtumid piiril
26. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1986. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Samuti olid tema ütlused reisi eesmärgi kohta ebaselged. Talle väljastati sisenemiskeeld ning suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

26. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1988. aastal, 1990. aastal, 1994. aastal ja 2015. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikke. Nende ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja niisamuti puudusid neil ka vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks. Kõikidele väljastati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene föderatsiooni.

26. mail avastasid Narva kordoni ametnikud Narva Veehoidlalt kolm nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrku. Püügivahendid eemaldati püügilt ja toimetati Narva kordonisse hoiule.

26. mail teatati Vasknarva kordonisse, et Peipsil, Permisküla saare juures, on paat, milles võivad olla alkoholijoobes isikud. Teatele reageerinud piirivalvurid toimetasid joobes paadijuhi, 1961. aastal sündinud mehe, ja kaasreisija, 1954. aastal sündinud mehe, koos paadiga Vasknarva kordonisse menetlustoiminguteks. 1961. aastal sündinud mehe suhtes alustati menetlus Meresõiduohutuse seaduse §45 lg.41 p. 1 alusel. Pärast esmaseid menetlustoiminguid lubati mehed koju.

26. mail avastas Narva kordoni kaatripatrull Narva Veehoidlalt registreerimisnumbrita paadi, mis oli nööriga puuoksa külge seotud. Piirivalvurid kontrollisid kallast, ent jälgi, et keegi oleks seal olnud, ei leitud. Paat toimetati Kulgu sadamasse hoiule.

27. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1974. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Samuti olid tema ütlused reisi eesmärgi kohta ebaselged. Talle väljastati sisenemiskeeld ning suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

27. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1966. aastal sündinud Ukraina kodanikku ja 1991. aastal ning 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikke. Meeste ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ning neil puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Kõigile väljastati sisenemiskeelud ning nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
26. mail teatati politseile, et Järva vallas Väinvere külas asuval kinnistul pigistas 57-aastane mees 27-aastast naist. Politsei pidas mehe kuritöös kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. mail teatati politseile, et Paikuse alevikus Keraamika tänaval asuval parkimisplatsil lõi 44-aastane mees talle tuttavaid 30-aastast ja 62-aastast naist.

27. mail teatati politseile, et Pärnus Kaevu tänaval asuvas korteris ründas 26-aastane mees enda 31-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuritöös kahtlustatavana kinni.

Vargused
27. mail varastati Lääneranna vallas Virtsu külas asuvast sadamast jahikai ääres olevate paatide küljest päramootori YamahaF4-AMHL ja päramootori Tohatsu. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel

26. mail teatati politseile, et Tori vallas Kilksama külas asuvasse kauplusesse on sisse tungitud maja plekist seina lõhkumise teel ning varastatud tööriistakohvrid, LED-lambid ja muid esemeid. Vargusega tekitatud täpne kahju on selgitamisel.

26. mail teatati politseile, et Pärnus Aida tänaval asuvatest kauplustest varastati erinevaid riideesemeid ja parfüüme. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 3960 eurot.

25. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et 19. mail varastati Pärnus Papiniidu tänaval asuvast kauplusest kolm paari Guess päikeseprille. Vargusega tekitatud kahju on 287 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
25. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Pärnu bussijaamas linnaliinide bussipeatuses lõi 49-aastane mees küünarnuki ja rusikaga talle tuttavat 31-aastast meest.

Omastamine
25. mail teatati politseile, et 49-aastane mees kaotas Pärnus Suur-Jõe tänaval asuva kaupluse ja Tori vallas Tammiste külas asuva elukoha vahelise liikumise ajal ära musta värvi nahast rahakoti koos dokumentide ja sularahaga ning mobiiltelefoni Samsung. Mehe asjad sattusid tundmatu isiku valdusesse. Esialgne tekitatud varaline kahju on 368 eurot.

Raplamaa

Vargus
25. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et 21. mail varastati Kohila alevis Kooli tänaval asuvast asutusest vaba juurdepääsu kasutades mobiiltelefon Huawei P8 Lite. Mobiiltelefoniga tehti peale vargust kõnesid eritariifsetele numbritele. Vargusega tekitati varalist kahju 377 eurot.

Saaremaa

Vargus
24. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Saaremaa vallas Sandla külas on merest varastatud kümme tuulehaugi võrku, kaks lippu, kaks lipu raskust koos nööriga ja kaks plastikkanistrit. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 430 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi