Politseis registreeritud sündmused
02.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 67 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukist). Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati üks narkojoobes ja kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 198 väärtegu. Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu ja registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Tapmiskatse
1. augustil teatati, et Lasnamäel Mustakivi teel tulistas 28-aastane mees hetkel teadmata põhjusel teist meest. Meedikud hakkasid koheselt kannatanule abi osutama, ta viidi haiglasse ning tema seisund on hetkel raske. Kannatanu isik on tuvastamisel. Politseinikud pidasid 28-aastase mehe sündmuskohal kinni.
Ähvardamine
1. augustil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval ähvardas väidetavalt tundmatu mees 61-aastast naist.

Liiklusõnnetus
1. augustil suri haiglas 20. juulil Tallinna-Kloogaranna-Rannamõisa maanteel kiirabisõidukiga kokku põrganud sõiduauto Citroen juht, 57-aastane naine.

Vargus
Politseile laekus teade selle kohta, et ajavahemikul 25. juulist 26. juulini viibis Tallinnas Vilmsi tänaval asuva maja korteris selle omanikele vähetuttav naisterahvas. Tema lahkudes olid korterist kadunud erinevad asjad kokku väärtusega 465 eurot. 31. juulil pidasid politseinikud kahtlustatavana kinni varem kriminaalkorras karistatud 49-aastase naise. Lisaks sellele kahtlustatakse sama naist veel kahe varguse toimepanemises. Täna, 2. augustil andis kohus loa naise vahistamiseks kuni kaheks kuuks.

Juhtum piiril
1. augustil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Kirgiisi Vabariigi kodanik. Mees oli 180-päevase tagasiulatuva perioodi jooksul viibinud juba Schengeni ala riikides 90 päeva. Talle väljastati sisenemiskeeld ning mees lahkus sama päeva lennuga tagasi Moskvasse.

1. augustil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Aserbaidžaani Vabariigi kodanik, kes oli 180-päevase tagasiulatuva perioodi jooksul viibinud juba Schengeni ala riikides 90 päeva. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning mees viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

1. augustil saabus Istanbulist Tallinna lennujaama India Vabariigi kodanik, kelle ühekordne viisa oli juba ära kasutatud. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning mees viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

1. augustil saabus Odessast Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa
 
Vargus
1. augustil avastati, et Tartu vallas Laeva külas tee ääres seisnud veokist Volvo on varastatud umbes 300 liitrit kütust. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 24. juulil varastati Viljandis Ranna puiesteel aia äärde jäetud seljakott rahakoti, dokumentide ja muude esemetega. Kahju on umbes 450 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni prokuratuuri pressinõunikult Kaarel Kallaselt telefonil 6139 415 või e-posti aadressil kaarel.kallas@prokuratuur.ee
 
Juhtumid piiril
1. augustil avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukite kontrollimisel ühe antiradari, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Sel aastal on Koidula ja Luhamaa piiripunktides kokku avastatud üle poole tuhande antiradari.

1. augustil kella 20 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunkti saabunud ning Eestisse siseneda soovinud sõiduautot Audi 100 ja selle juhti. Piirivalvurid selgitasid, et sõidukil oli mitmeid rikkeid ja puudusi. Näiteks juhiuks ei avanenud seestpoolt, samal teljel olid erinevad rehvid, tuuleklaasil olid mõrad, klaasipesurid ei töötanud, seisupidur oli ülemäära kulunud ning puudus tulekustuti. Tehniliselt mittekorras autol tõkestati sisenemine Eestisse ja masin suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. augustil tungis 52-aastane mees Päide külas kallale 51-aastasele mehele. Politsei pidas vägivallatseja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
1. augustil tungis 30-aastane mees Narvas Rahu tänaval kallale oma elukaaslasele, 32-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

1. augustil tungisid tundmatud meesterahvad Narvas Kangelaste prospektil asuva kortermaja trepikojas kallale 44-aastasele mehele.

Ähvardamine
1. augustil ähvardas 62-aastane mees Kahula külas füüsilise vägivallaga oma 59-aastast abikaasat. Politsei pidas ähvardaja kinni.

Juhtumid piiril
1. augustil saabus Narva raudtee piiripunkti riiki sisenevale suunale 1989. aastal sündinud Senegali Vabariigi kodanik. Mees omas FIFA 2018 MM fännipassi ja esitas ametnikele kontrolliks võltsitud elamisloakaardi. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene föderatsiooni.

1. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1962. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta viibinud 14 kalendripäeva, neist kõik päevad Eesti Vabariigis. Naisele määrati rahatrahv ja talle koostati ettekirjutus Eesti Vabariigist lahkumiseks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
31. augustil teatati, et Haapsalus Lihula maanteel varastati rattahoidlast lukustamata jalgratas Classic Okay ja sellel olnud jalgrattakiiver. Vargusega tekitati varalist kahju ligi 236 eurot.

Pärnumaa

Vargused
1. augustil teatati, et Pärnus Tammsaare puiesteel asuvast majutusasutuse numbritoast on läbi avatud rõduukse sisenetud numbrituppa ja varastatud sealt naisterahvale kuuluv kott koos isiklike asjadega. Esialgne vargusega tekitatud varaline kahju on ligi 6070 eurot. 

1. augustil sai politsei teate, et Pärnus Järva tänaval asuva maja juurest varastati jalgratas Classic Comfort. Vargusega tekitati varalist kahju 300 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi