Politseis registreeritud sündmused
01.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 73 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 38 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 31 vargust (kolm eluruumidest ja kolm sõidukitest) ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati üks narkojoobes ja 13 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 255 väärtegu. Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu, registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine ja kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
31. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval asuvas korteris lõi 57-aastane naine noaga oma abikaasat, 56-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid naise kinni.

31. juulil teatati, et Kesklinnas Rataskaevu tänaval löödi 44-aastast meest ja tekitati talle valu. Väidetav lööja on kannatanu tuttav.

Röövimine
31. juulil teatati, et Kesklinnas Väike-Karja tänaval tungisid seni tuvastamata mehed juveelipoodi, lasid teenindajale gaasi näkku, lõhkusid kapiklaasi ning võtsid olemasolevatel andmetel kaasa mitu käekella. Tekitatud kahju on väljaselgitamisel. Kiirabi vaatas kaupluse müüja tervisekontrolliks üle, tema vigastused ei olnud rasked. Politsei palub inimestel, kes seda sündmust pealt nägid või omavad meeste võimaliku asukoha kohta infot, võtta ühendust telefoninumbril 112.

Juhtum piiril
31. juulil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kuus Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kõigile kuuele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad lahkusid sama päeva lennuga tagasi Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
1. augusti öösel kella 3.50 paiku sai politsei teate, et Mustvee linnas paadisadamas askeldab kahtlane mees. Piirivalvurid pidasid kohapeal kinni 32-aastase mehe, kes oli varastanud paadimootori ning kui nägi lähenevaid mundrimehi, viskas selle kõrkjatesse. Varastatud paadimootor saadi tagasi ja mees peeti kinni.

Tartumaa
 
Asja rikkumine ja hävitamine
Ööl vastu 31. juulit varastati Tartus Tähe tänaval parklast 1996. aasta sõiduauto BMW, millel olid võtmed ees. Otsitav sõiduk leiti Tartus Ringtee tänaval parklast, kus see oli puruks pekstud ja maha jäetud. Kurjategijaid selgitatakse kriminaalmenetluses.
 
Vargused
30. juulil avastati, et Tartus Tiigi tänaval maja eest on varastatud lukustatud musta värvi roheliste triipudega jalgratas. Kahju on umbes 400 eurot.
 
31. juulil avastati, et Elvas Kirdekaare tänaval garaaži on sisse murtud ning varastatud kümneid veoauto rehve, valuvelgi ja elektrigeneraatoreid. Esialgne kahju võib ulatuda 10 000 euroni.
 
31. juulil avastati, et Tartu vallas Laeva külas metsateel seisnud ekskavaatorist on varastatud umbes 200 liitrit kütust. Täpne kahju on selgitamisel.
 
Politseile laekus 31. juulil teade, et Tartus Anne tänaval kortermaja trepikojast varastati kaks lukustatud jalgratast. Kahju on selgitamisel.
 
Politseile laekus 31. juulil teade, et Tartus Peetri tänaval kuurist on varastatud jalgratas. Kahju on umbes 250 eurot.
 
Juhtumid piiril
31. juulil kella 16.20 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis veokit Iveco ning avastasid, et selle klaasil on liikluse jälgimist raskendavad kahjustused, samuti oli rehvi koorti kaitsekiht kahjustatud. Sõidukil keelati Eestisse siseneda ning masin suunati tagasi Venemaale.

31. juulil avastasid piirivalvurid Kagu piiripunktis sõidukite kontrollimisel kolm antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Ühtlasi avastati kahest sõidukist kolm elektrišokirelva, mis on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Keelatud esemed võeti ära.

31. juuli pärastlõunal pidasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni 49-aastase mehe, Läti Vabariigi kodaniku, kelle PPA oli varavastases kuriteos kahtlustatavana tagaotsitavaks kuulutanud. Mees peeti kinni ja viidi jaoskonda.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
31. juulil tekitas 42-aastane mees Narvas Kangelaste prospektil asuvas korteris kehavigastusi 33-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
31. juulil varastati Kuru külas eramaja hoovist elektriline tõukeratas Serway ES1. Kahju on 377 eurot.

31. juulil teatati politseile, et Narvas Energia tänaval varastati 59-aastasele mehele kuuluvat isiklikku vara 1691 eurot väärtuses.

Juhtumid piiril
31. juulil märkas Narva kordoni radarvaatleja, et Narva veehoidlal ületas suurel kiirusel liikunud paat ajutist kontrolljoont suunaga Eesti Vabariigist Vene Föderatsiooni ja tagasi. Rikkujale, 1974. aastal sündinud mehele, määrati rahatrahv.

31. juulil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1982. aastal ja 1987. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikke. Meeste ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja neil puudusid ka asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Mõlemale mehele väljastati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi