Politseis registreeritud sündmused
03.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 69 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks avaliku korra rasket rikkumist, 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust (üks eluruumidest) ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati üks narkojoobes ja kolm alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 222 väärtegu. Piiril väljastati 12 sisenemiskeeldu ja registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
2. augustil teatati, et Kesklinnas Toompuiesteel lõi 40-aastane mees 64-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 40-aastase mehe kinni.

Röövimised
2. augustil teatati, et Mere puiesteel tungisid 24-aastasele mehele kallale talle tundmatud noormehed, kes võtsid vägivalda kasutades ära tema mobiiltelefoni. Politsei pidas Musumäel kahtlustatavatena kinni kolm meest - kaks 15-aastast ja ühe 21-aastase mehe. Rööviga tekitatud kahju on selgitamisel.

Juhtum piiril
2. augustil saabusid Moskvast Tallinna lennujaama neli Usbekistani Vabariigi kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kõigile meestele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

2. augustil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kuus Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Viiele mehele ja ühele naisele väljastati sisenemiskeeld. Üks mees ja üks naine lendasid samal päeval tagasi Kiievisse, teised viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
2. augusti öösel murti Mustvees Uus-Narva maanteel sisse kalamüügi kioskisse ning varastati 390 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. augusti öösel sai politsei väljakutse Tartus Põldmarja tänavale majja, kus naabrite vahel tekkis öörahu rikkumisest tüli. Jageluse käigus lõi joobes 46-aastane mees oma 54-aastast naabrimeest.

Vargus
Politseile laekus teade, et 30. juulil varastati Tartus Lääne tänaval maja trepikojast rohelise-valget värvi jalgratas Botteccia. Kahju on umbes 400 eurot.

Võrumaa

Vargus
1. augustil varastati Võrus Männiku tänaval maja ees seisnud tumepruuni värvi 2016. aasta Volkswagen Passat registreerimisnumbriga 777 MDI, mille mootor käis ja uksed olid lahti. Auto asukoht ja selle ärandaja on selgitamisel.

Juhtumid piiril
2. augustil avastasid piirivalvurid Kagu piiripunktides 3 antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.

2. augustil kontrollisid piirivalvurid Peipsil paadijuhti, 58-aastast meest, kel puudus paadi juhtimisõigus. Mees kõrvaldati juhtimiselt ning talle määrati kiirmenetluses 60-eurone rahatrahv.

2. augustil kella 19.40 ajal kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaa Föderatsiooni kodanikku ning selgus, et naisel puuduvad sobivad dokumendid põhjendamaks oma reisi eesmrki ja tingimusi. Tal tõkestati Eestisse sisenemine ning naine suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. augustil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Maleva tänaval asuvas korteris lõi 28-aastast naist taburetiga tema endine elukaaslane. Naine toimetati esmaabi andmiseks haiglasse. Politsei pidas 37-aastase alkoholijoobes mehe kahtlustatavana kinni.
 
Vargus
2. augustil teatati, et Kiviõli linnas Mäealuse teel varastati metalli ja tööriistu. Kahju on 5000 eurot.

Juhtum piiril
2. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1967. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkida kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kelmus
2. augusti õhtul sai politsei teate, et Pärnus Papiniidu tänaval asuvas kaubanduskeskuse valuutavahetuspunktis palus seni tuvastamata mees vahetada 500- ja 200-euroseid kupüüre väiksemateks rahatähtedeks. Kui teller luges letile vahetusraha, võttis mees kaasa nii 500- ja 200-eurosed kui ka osa vahetusrahast. Kelmusega tekitati varalist kahju 650 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi