Politseis registreeritud sündmused
07.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 95 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustuse tekitamine, 42 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust (kolm eluruumidest ja üks sõidukist) ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai viga seitse inimest. Tabati 17 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 235 väärtegu. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld ning riigist saadeti välja viis isikut. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist, üks riigipiiri ebaseaduslikku ületus ning kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
6. augustil teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval asuvas baaris toimus konflikt kahe naise vahel, milles sai kannatada 28-aastane naine.

6. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval asuvas korteris lõi 44-aastane mees oma elukaaslast, 43-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Varguskatse
6. augusti ennelõunal pidas turvatöötaja Tartus Turu tänava kaupluses kinni joobes mehe, kes püüdis kauplusest varastada kaht pudelit alkohoolset jooki. Veel avamata pudelid tagastati rikkumata kujul kauplusele ning politsei toimetas süsteemselt vargusi toime pannud 39-aastase mehe politseijaoskonda.

Valgamaa

Vargus
6. augustil teatati, et möödunud öö jooksul on Valgas Pika tänava korrusmaja eest ärandatud lukustamata rohelist värvi sõiduauto Mazda 6. Kahju ja täpsemad üksikasjad on veel selgitamisel.
 
Juhtumid piiril
6. augusti hommikul kella 8 paiku märkas Mustvee kordoni piirivalvur, et sadamast väljus Peipsi järvele registreerimisnumbriteta roheline mootorpaat. Piirivalvur andis kaldalt paadijuhile küll suusõnalise korralduse tagasi kaldale tulla, ent paati juhtinud mees seda ei märganud ning sellele ei reageerinud. Nii ei jäänudki piirivalvuritel muud üle, kui mehele järvele järele sõita. Peatatud kapteniga vesteldes ilmnes, et eakas härra ei olnud teadlik nõudest, et alus peab olema maanteeametis arvele võetud ning selle väljumine piiriveekogule enam kui kilomeetri kaugusele kaldast tuleb piirivalvekordonis ka registreerida. Oma eksimust mõistnuna keeras mees paadinina kalda suunas ning lubas järvele naasta alles siis kui paat saab nõuetekohaselt registrisse kantud.

6. augustil veidi enne kella 11 märkasid piirivalvurid, et Lämmijärvel liikunud mootorpaat ületas ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Piirissaare sadamas kinni peetud alusel viibis ühtekokku neli lõbusõitu teinud inimest, kelle kinnitusel olid nad üle kontrolljoone sattunud teadmatusest. Lisaks avastasid piirivalvurid, et piiriveekogul seilanud paat ei olnud oma väljumist ka nõuetekohaselt lähimas kordonis registreerinud. Paati juhtinud 41-aastasele mehele määrati rikkumiste eest 80-eurone rahatrahv.

6. augustil avastasid piirivalvurid Kagu piiripunktides viis antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine, kui sellega on põhjustatud surm
6. augusti õhtul leiti Sillamäel Kalda tänaval asuvas korteris 57-aastase mehe vägivallatundemärkidega surnukeha. Täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Juhtum piiril
6. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1988. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Kontrollimisel selgus, et tal puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi ja tema ütlused olid ebaselged. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine

6. juulil sai politsei teate, et Kehtna vallas lõi 60-aastane mees korteris oma 60-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

6. juulil sai politsei teate, et Järva vallas löödi eramus 70-aastast naist.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi