Politseis registreeritud sündmused
08.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 87 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas röövimine, 54 varavastast kuritegu, sealhulgas 48 vargust (kaks eluruumidest ja neli sõidukitest) ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga seitse inimest. Tabati üks narkojoobes ja 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 319 väärtegu. Piiril väljastati üheksa sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja kaks isikut. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
7. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris lõi 81-aastane mees oma abikaasat, 72-aastast naist.

7. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval asuvas kortermajas lõi naaber 56-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
7. augustil teatati politseile, et Kambja vallas Suure-Kambja külas on läinud nädala jooksul lõhutud eramu aken, mille kaudu on sisenetud majja ja sealt varastatud võsalõikur ja ketassaag. Kahju on 1600 eurot.

7. augusti pealelõunal anti politseile teada, et öö jooksul ärandati Tartus Teguri tänava eramu juurest sõiduauto Volvo XC70. Päeval otsisid ärandatud sõidukit nii korrakaitsjad kui ka autoomanik, kellest viimane hilisõhtul ka oma sõiduvahendi leidmisest politseile teada andis. Nimelt leidis masina omanik ärandatud sõiduki Tartust Rahu tänavalt, selle lähemal vaatluse tuvastas omanik, et masinast on varastatud automakk ning mõned omanikule kuulunud esemed. Politsei teisaldas sõiduki esmalt asjaolude selgitamiseks politseimaja parklasse ning juhtunu üksikasju uuritakse kriminaalmenetluses.

Ööl vastu 7. augustit varastati Elva vallas Konguta külas vaba juurdepääsuga eramu lähistel seisnud kahest traktorist mitmeid elektroonilisi seadmeid. Kahju on selgitamisel, niisamuti juhtunu täpsemad asjaolud

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudes ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Röövimine
7. augustil lõi seni tuvastamata noormees Sillamäel V. Tškalovi tänaval 32-aastast meest ja võttis ära viimase jalgratta. Kahju on 150 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
7. augustil lõi 41-aastane mees Kohtla-Järvel Virmalise tänaval korduvalt oma abikaasat, 38-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

Vargus
7. augustil tungiti Toila vallas Martsa külas akna lõhkumise teel suvilasse ja varastati saag ning trimmer. Kahju on 500 eurot.

Juhtumid piiril
7. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1966. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta viibinud 43 kalendripäeva, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Mehele määrati rahatrahv, väljastati ettekirjutus Eesti Vabariigist lahkumiseks ja talle kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks. Mees lahkus Vene föderatsiooni.

7. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1984. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, mille käigus ilmnes, et tal puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi ja niisamuti olid tema ütlused reisi eesmärgi kohta ebaselged. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi