Politseis registreeritud sündmused
09.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust (üks eluruumidest ja kaks sõidukitest) ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga seitse inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 300 väärtegu. Piiril väljastati kuus sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja kaks isikut. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.


PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil teatati, Kesklinnas Viru väljakul lõi 62-aastane naine arvutihiirega 25-aastast naist. Politseinikud pidasid 62-aastase naise kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil teatati, et Maardus Keemikute tänaval asuvas kortermajas lõi naabrinaine 53-aastast naist.

8. augustil teatati, et Loksal Tallinna tänaval lõi väidetavalt 14-aastane tüdruk 16-aastast tüdrukut kõhu piirkonda ja tekitas talle kehavigastusi.

Juhtum piiril
8. augustil saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Pakistani Islamivabariigi kodanik, kellel puudus reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Omavoliline sissetung
8. augustil anti politseile teada, et möödunud kahe päeva jooksul murti Põltsamaa vallas Kirikuvalla külas sisse eramusse, kus omaniku kinnitusel oli soritud kappides ja sahtlites. Midagi eramust ei varastatud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil kella 18 paiku õhtul sai politsei väljakutse Räpina valda Raigla külla, kus omavahel pikalt vaenujala olnud naabrimeeste vahel puhkes taaskord äge erimeelsus. Jageluse käigus lasi joobes 67-aastane mees õhkpüssist kaine naabrimehe suunas tabades kuuliga 55-aastase mehe õlga. Politsei pidas joobes mehe kinni ning toimetas ta esmalt ühes õhkrelvaga politseijaoskonda. Viga saanud mehele andsid meedikud esmaabi kohapeal.

Tartumaa

Vargus
8. augusti hommikul teatati politseile, et öö jooksul varastati Tartu vallas Kõrveküla alevikus seisnud Scania veoki paagist 300 liitrit diiselkütust. Kahju on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
8. augusti öösel puhkes Peipsiääre vallas Kallaste linnas Turu tänava eramus elukaaslaste vahel kähmlus, millesse sekkusid ka kaasade lapsed. Õnneks keegi vahejuhtumis siiski viga ei saanud. Küll aga toimetas politseipatrull pere vastu agressiivseks muutunud joobes 48-aastase perepea esmalt arestikambrisse kainenema.

Valgamaa

Varguskatse
8. augustil kell 16.30 paiku teatas Valga Raja tänava kaupluse turvatöötaja, et pidas kinni poest žileti varuteri varastanud mehe. Kohapeal selgus, et 33-aastane mees oli kaupluses oma kotti pannud 13 komplekti Giletti varuteri ning püüdis nende eest tasutama kauplusest lahkuda. Kuriteos kahtlustatav mees viidi asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Poest varastatud kraam tagastati kauplusele rikkumata kujul.

Juhtumid piiril
8. augustil avastasid piirivalvurid Kagu piiripunktis sõidukite kontrollimisel viis antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Ühtlasi avastati ühest kontrollitust sõidukist kumminui, mis on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Keelatud esemed võeti juhtidelt ära.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
Ajavahemikul 6. august kuni 8. august murti Rakveres Saue tänaval asuvasse garaaži ja varastati erinevaid tööriistu 800 euro väärtuses.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
8.augustil lõi ja ähvardas 51-aastane mees Toila alevikus Oru tänaval asuvas majas 18-aastast meest. Politsei pidas vägivallatseja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ööl vastu 8. augustit tõukas ja lõi 40-aastane mees Narvas A. Puškini tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 26-aastast naist.

Juhtumid piiril
8. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1989. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, mille käigus selgus, et tal puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki. Niisamuti olid mehe ütlused reisi eesmärgi kohta ebaselged. Talle väljastati sisenemiskeeld ning suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

8. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1984. aastal sündinud Kirgiisi Vabariigi kodanikku, mille käigus selgus, et tal puuduvad asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki. Niisamuti olid mehe ütlused reisi eesmärgi kohta ebaselged. Talle väljastati sisenemiskeeld ning suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et 6. augustil tõukas Haapsalus Panga külas 23-aastane mees oma endist 28-aastast elukaaslast, kes kukkus ja sai viga.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil sai politsei teate, et Pärnus Nooda tänaval asuva maja juures lõi 18-aastane mees oma 18-aastast tüdruksõpra, kes sai viga.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et 3. augustil õhtul löödi Püha külas 35-aastasele mehele korduvalt pudeliga vastu pead. Mees sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult. 
Tagasi