Politseis registreeritud sündmused
15.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 59 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 28 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 334 väärtegu. Piirilt väljastati viis sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kaks isikut. Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja ja kaks piirirežiimi rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
14. augustil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteris lõi 38-aastane mees oma elukaaslast, 34-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 14. augustil löödi Põltsamaal Lossi tänava garaažide juures 30-aastast meest. Kannatanu selgitas korrakaitsjatele, et erimeelsus talle tuttava mehega oli tekkinud vanade võlgade tõttu. Kähmluses viga saanud mees pöördus esmaabiks haiglasse ning seejärel politseijaoskonda selgitusi andma.

Tartumaa

Vargus
Ööl vastu 15. augustit laekus korrakaitsjatele teade, et Tartus Turu tänaval murdis kamp noorukeid sisse autoremondi töökotta, kust varastati nelja sõiduki võtmed. Noorukite tegutsemisel kaamera vahendusel silma peal hoidnud ettevõtte omanik informeeris juhtunust ja noormeeste liikumisest ka politseid, kes kamba Turu tänaval kinni pidas. Noormeeste juurest leiti läbiotsimisel ka töökojast näpatud nelja sõiduauto võtmed. Kuriteos kahtlustatavatena toimetas politsei jaoskonda noormehed vanuses 16, 15 ja 14.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
9. augustil laekus politseile teade, et Viljandi vallas Tusti külas viskas 35-aastane mees vihahoos metallist taskulambiga oma 16-aastast poega, kes sai viga ning pages kodust. Keerulisi peresuhteid ja tüli tagamaid selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.
 
Juhtumid piiril
14. augustil avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukitest kolm antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Kõik kolm seadet võeti autojuhtidelt ära ja neile koostati väärteoprotokollid.

14. augustil kella 13 paiku märkasid järvel patrullinud Mustvee piirivalvurid Peipsil hätta sattunud paadijuhti. Väikelaeva tüürinud 63-aastane mees selgitas appi tulnud piirivalvuritele, et oli oma alusega sisse sõitnud mõrda ning seepeale lakanud tema paadimootor töötamast. Piirivalvurid silmasid lisaks, et väikelaeva põhjas on palju vett ning otsustasid hätta sattunud mehe ühes alusega Omedu sadamasse pukseerida.

13. augusti pealelõunal pidasid Saatse kordoni piirivalvurid Setomaal Litvina külas kinni Eesti kodakondsusega mehe. Esialgsetel andmetel oli 28-aastane mees ületanud ebaseaduslikult Eesti ja Venemaa Föderatsiooni vahelist ajutist kontrolljoont suunaga Venemaalt Eestisse. Ta viidi asjaolude selgitamiseks ja menetlustoiminguteks kordonisse, kus talle määrati kiirmenetluses piirirežiimi rikkumise eest 200-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. augustil lõi 45-aastane mees Narvas Kadastiku tänaval oma elukaaslast, 37-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

Juhtumid piiril
14. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1990. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik. Mehe kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta viibinud 1064 kalendripäeva, neist kaks päeva Eesti Vabariigis. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja talle kohaldati sissesõidukeeld viieks aastaks. Pärast toiminguid lahkus mees Vene Föderatsiooni.

14. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1990. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

14. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

14. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1984. aastal sündinud Kuuba Vabariigi kodanik, kellel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
14. augustil sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas Einbi külas on mere kaldalt roostikust varastatud kahe ankruga kinnitatud alumiiniumpaat. Tekitatud varaline kahju on 400 eurot.

Pärnumaa

Vargus
14. augustil sai politsei teate, et Pärnus Side tänaval varastati sinna pargitud sõiduautolt Volvo XC 90 esituled. Vargusega tekitati varalist kahju ligi 4650 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
14. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et 11. augustil lõi Pärnus Rüütli tänaval asuvas meelelahutusasutuses seni tuvastamata neljast noormehest koosnev seltskond turvatöötajat, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi