Politseis registreeritud sündmused
17.08.2018
PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
16. augustil teatati, et Loksal Lasteaia tänaval lõi 20-aastane mees 18-aastast meest. Politseinikud pidasid 20-aastase mehe kinni.

16. augustil teatati, et Lasnamäel Katleri tänaval lõi alkoholijoobes 20-aastane naine oma elukaaslast, 37-aastast meest.

16. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Roo tänaval asuvas korteris lõi 68-aastane naine karguga oma abikaasat, 71-aastast meest.

16. augustil teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval lõi 43-aastane mees terava esemega 36-aastast meest. Politseinikud pidasid 43-aastase mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. augustil teatati, et Rae külas Rae teel asuvas majas lõi väidetavalt 31-aastane mees 34-aastast meest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseil laekus teade, et 8. augusti õhtul lõi endine elukaaslane Räpinas Võhandu tänava korteris 57-aastast naist, kes sai viga.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. augusti õhtul sai politsei teate, et Tartus Uue tänava eramaja õuel löödi joobes 28-aastast meest. Viga saanud mees viidi esmaabiks traumapunkti.

Vargused
16. augusti õhtul pidas turvatöötaja Tartus Riia tänava kaupluses mehe, kes varastas kauplusest ühe meeste parfüümi väärtusega 73 eurot. Politsei pidas 76-aastase süsteemselt vargusi toime pannud mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Politseile laekus teade, et ööl vastu 16. augustit murti Tartus Kirde tänaval sisse elumajas asuvasse töökotta, kust varastati erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargus
Ööl vastu 16. augustit murti Valga vallas Jaanikese külas sisse eramaja õuel asuvasse kuuri, kust varastati elektriline puulõhkuja, kolm mootorsaagi, jalgratas, murutrimmer, kruustangid ja kanister bensiiniga. Kahju on selgitamisel. 

Viljandimaa

Vargus
8. augustil avastati, et Viljandi vallas Muksi külas on sisse murtud töökotta, kust varastati kaks mootorsaagi ja võsalõikur. Kahju on 1200 eurot.
 
Juhtumid piiril
16. augustil avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukite kontrollimisel kolm antiradari, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.

16. augustil kella 10  paiku kontrollisid tolliametnikud Koidula piiripunkti saabunud ning Eestisse siseneda soovinud sõiduautot Audi  ja selle juhti. Tolliametnikuga ühes olnud teenistuskoer avastas masina kontrollimisel selle pagasiruumist väikeses koguses narkootilist ainet, mistõttu tõkestati 22-aastase Venemaa Föderatsiooni kodaniku teekond ning tolliametnikud alustasid tema suhtes menetlust. Peale menetlustoiminguid ning aine konfiskeerimist suunati juht ühes masinaga tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Ööl vastu 17. augustit saabus Venemaa Föderatsioonist Luhamaa piiripunkti Eesti numbrimärgiga sõiduauto Mercedes-Benz, mida juhtis 53-aastane eestlane. Sõidukit ja selle juhti kontrollinud piirivalvur märkas autoroolis olnud mehel ilmseid alkoholi tarvitamise tunnuseid, mistõttu tehti talle piiripunktis ka alkokontrolli. Mehe joove leidis kinnitust, ta kõrvaldati juhtimiselt, tema suhtes alustati menetlust ning tema sõiduvahend paigutati sohvri kainenemiseni piiripunkti territooriumile.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
16. augustil varastati Rakveres Kastani tänaval asuvast hoonest kaks mobiiltelefoni. Kahju on 719 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. augustil lõi 32-aastane mees Sillamäel Tervise tänaval asuvas asutuses 55-aastast naist.

Vargus
Ajavahemikul 15. august kuni 16. august murti Kotinuka külas Jordi teel asuvasse ehitussoojakusse, kust varastati tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
16. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riigist väljuval suunal 1972. aastal sündinud Iisraeli Riigi kodanikku, mille käigus selgus, et mees on Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta viibinud 29 kalendripäeva, neist kümme päeva Eesti Vabariigis. Mehele määrati rahatrahv ja talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Mees lahkus Vene föderatsiooni.

16. augustil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1991. aastal sündinud ja 1987. aastal sündinud Vene föderatsiooni kodanikud, kelle viisa kehtivusaeg oli lõppenud. Kuna mõlemal puudus kehtiv viisa või elamisluba, väljastati neile sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene föderatsiooni.

16. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1993. aastal sündinud Serbia Vabariigi kodanikku. Kontrolli käigus selgus, et tal puuduvad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid ning tema ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
16. augustil sai politsei teate, et Haapsalus Kiltsi külas on ettevõttele kuuluvast metsakombainist kütusepaagi korgi lõhkumise teel varastatud 200-250 liitrit diiselkütust.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi