Politseis registreeritud sündmused
22.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 76 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 42 varavastast kuritegu, sealhulgas 36 vargust. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kaheksa inimest. Tabati 25 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 359 väärtegu. Piirilt väljastati neli sisenemiskeeldu ja registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
21. augustil teatati, et Kristiines Tedre tänaval asuvas korteris lõid kaks meesterahvast 36-aastast meest.

Vandalism
21. augustil teatati, et Harjumaal Jõelähtme vallas on rüvetatud Kalevi-Liiva terroriohvrite memoriaal. Ühtlasi oli laiali loobitud küünlaid ning lõhutud kaks lillepotti. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 149 lg 1 tunnustel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile teatati, et 21. augustil varastati Jõgeval Rohu tänava korrusmaja korterist 660 eurot sularaha.

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 15. augustil varastati Tartus Ringtee tänava autoremondi töökojast viie sõiduauto võtmed. Kahju on 1300 eurot.

Juhtumid piiril
21. augusti hommikul pidasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemisel kontrollimiseks kinni Venemaa registreerimismärgiga sõiduauto Škoda Fabia, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik, 31-aastane mees. Sõiduki kontrollimise käigus avastati masina pagasiruumist 400 Venemaa Föderatsiooni maksumärkidega sigaretti. Juht tasus sigarettide eest aktsiisi ja tal lubati teekonda jätkata.

21. augustil avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukite kontrollimisel kolm antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
21. augustil tungis alkoholijoobes 41-aastane mees Narva-Jõesuus Kudruküla tänaval kallale oma emale, 63-aastasele naisele.

21. augustil lõi Kohtla-Järvel Gaasi tänaval 50-aastast meest tema tuttav.

Juhtumid piiril
21. augustil saabus Narva raudteepiiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal sündinud Ghana Vabariigi kodanik, kes esitas ametnikele kontrollimiseks võltsitud viisa ja omas FIFA 2018 MM fännipassi koopiat. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene föderatsiooni.

21. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riiki siseneval suunal 1962. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid ning tema ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
21. augustil sai politsei teate, et Pärnus Mureli tänaval on akna lahtimurdmise teel sisse tungitud ettevõttele kuuluvasse eramusse ja varastatud sealt õhksoojuspump ning naelapüstol. Vargusega tekitatud varaline kahju on 5000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi