Politseis registreeritud sündmused
23.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks röövimine, 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati üheksa alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 342 väärtegu. Piirilt väljastati kuus sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
22. augustil teatati, et Nõmmel Põllu põigul lõi alkoholijoobes mees 31-aastast naist.

22. augustil teatati, et Lasnamäel Lasnamäe tänaval asuvas korteris lõi 47-aastane mees oma elukaaslast, 31-aastast naist.

22. augustil toimus Pirital Kalamehe teel asuvas kohvikus nelja mehe vahel konflikt, milles sai kannatada 28-aastane mees.

Röövimine
Eile öösel kella 23.30 paiku tungisid Mustamäel Mustamäe teel kolm eesti keelt kõnelevat noort kallale 17- ja 15-aastasele noormehele. Relvataolist eset ja vägivalda kasutades võeti ühelt kannatanult ära vöökott isiklike esemetega ja teiselt kannatanult võeti ära rula.
Sündmuskohale reageerinud politseinikud pidasid kinni 18-, 17- ja 15-aastase noormehe. Üks kannatanutest viidi haiglasse. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku röövimise paragrahvi alusel. Kinnipeetud noormehed kuulatakse kõigepealt kahtlustatavana üle ning seejärel otsustatakse tõkendi küsimus. Relvataoline ese on ära võetud ning visuaalselt on tegu õhkrelvaga.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
22. augusti varahommikul varastati Tartus Soola tänava kasiinos hetkeks tähelepanuta jäetud mobiiltelefon Samsung. Kahju on 400 eurot.

Juhtumid piiril
22. augustil avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukite kontrollimisel kaks antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Ühtlasi avastati ühest kontrollitust sõidukist ka elektrišokirelv, mis on niisamuti Eestis tsiviilkäibes keelatud. Keelatud esemed võeti ära.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. augustil teatati, et Viru-Nigula vallas asuvas korteris lõi 25-aastast naist tema 33-aastane elukaaslane, kelle politsei kahtlustatavana kinni pidas.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. augustil teatati, et Jõhvis Pargi tänaval tungiti kallale 54-aastasele mehele.

Vargused
22. augustil teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuva korterelamu juures varastati lukustamata jalgratas Concept. Kahju on 220 eurot.

22. augustil teatati, et Sillamäe linnas J. Gagarini tänaval varastati lasteaia hoovist kaks liivakasti katet. Kahju on 244 eurot.

Omastamine
22. augustil teatati, et Narva linnas Peterburi maanteel omastati meeste õlakott, milles olid dokumendid ja sularaha. Kahjusumma on 540 eurot.

Juhtum piiril
22. augustil saabus Narva-1 piiripunkti 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellele oli väljastatud visa sugulaste külastamiseks. Piirivalvurid tuvastasid, et mees tegeles piiriülese kaubaveoga ja seeläbi väärkasutas talle väljastatud viisat. Piiril väljastati sisenemiskeeld, viisa tunnistati kehtetuks ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Vargus
22. augustil sai politsei teate, et Käina alevikus Hiiu maanteel asuvast kauplusest võttis 65-aastane mees alkohoolse joogi ja möödus sellega kassast kauba eest tasumata. Mees peeti kaupluse turvatöötaja poolt kinni ja anti üle politseile.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi