Politseis registreeritud sündmused
24.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 68 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kümme alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 262 väärtegu. Piirilt väljastati kuus sisenemiskeeldu ja oli üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
23. augustil teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval ähvardas 31-aastane mees väidetavalt stardipüstoliga 32-aastast naist. Konflikti sekkunud 54-aastane mees sai kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid 31-aastase mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. augustil teatati, et Paldiskis Rae tänaval asuvas asutuses toimus konflikt 25- ja 56-aastase naise vahel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
23. augustil murti Elvas Vana-Koidu tänaval sisse remondijärgus olevasse sõidukisse. Esialge info kohaselt masinast midagi varastatud ei ole.

16. augustil teatati politseile, et Tartus Nõmme tänaval murti sisse ettevõtte ruumidesse, kust varastati erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Politseile teatati, et ööl vastu 16. augustit varastati Tartus Kaunase puiestee kortermaja keldrist lukustamata jalgratas Merida. Kahju on 300 eurot.

11. augustil avastati, et Elva vallas Ridakülas on talumajast varastatud 1700 eurot sularaha.

9. augustil avastati, et Tartus Ööbiku tänava eramu õuelt on varastatud mootorratas Honda registreerimismärgiga 427JA ning kaitsekiiver. Kahju on selgitamisel.

Politseile laekus teade, et 4. augustil varastati Tartus Nõlvaku tänava kauplusest 25 erinevat parfüümi. Kahju on 642 eurot. 

Viljandimaa

Vargus
23. augusti õhtul teatati politseile, et Viljandi vallas Vooru külas varastati eramu magamistoast 680 eurot sularaha.
 
Juhtumid piiril
23. augustil kella 16 ajal saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale 23-aastane Venemaa kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

23. augustil kella 15.45 ajal pidas Piusa kordoni ATV-patrull Setomaa vallas Sirgova küla lähedal kinni kaks Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes ületasid ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone, suunaga Venemaa Föderatsioonist Eesti Vabariiki. Mõlemad mehed toimetati uurimistoiminguteks politseimajja.

23. augustil avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis kontrollitud sõidukist kiirusmõõteseadme, mille kasutamine ja omamine Eestis on keelatud. Lisaks avastati ühest autost teleskoopnui, mille omamist kohalik relvaseadus tsiviilisikutele keelab.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.
 
Ida-Virumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
23. augustil teatati, et Narvas Rahu tänaval asuvas korteris tungis 25-aastasele naisele kallale tema 31-aastane abikaasa.
 
Juhtum piiril
23. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1969. aastal sündinud Moldova Vabariigi  kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Samuti puudusid tal asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja mees saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi