Politseis registreeritud sündmused
28.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 35 varavastast kuritegu, sealhulgas 23 vargust (kolm eluruumidest ja üks sõidukist). Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kolm inimest. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 276 väärtegu. Piiril registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine. Eestist saadeti välja kolm inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. augusti öösel teatati, et Kesklinnas Tatari tänaval asuva meelelahutusasutuse juures lõi 28-aastane mees 31-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 28-aastase mehe kinni.

27. augustil teatati, et Nõmmel Valdeku tänaval lõi 36-aastane mees oma endist elukaaslast, 32-aastast naist ning 48-aastast meest ja tekitas neile kehavigastusi. Politseinikud pidasid 36-aastase mehe kinni.
Vägivald võimuesindaja vastu

27. augustil lõi alkoholijoobes 23-aastane mees Mustamäel Sõpruse puiesteel teenistuskohustusi täitnud politseiametnikku, 25-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 23-aastase mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. augustil teatati, et Viimsis Suur-Kaare teel lõi 56-aastane mees oma abikaasat, 51-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ähvardamine
27. augustil teatati, et Pedaspea külas ähvardas mees oma naabrit, 34-aastast naist.

Juhtum piiril

27. augustil avastasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas pagasist teleskoopnuia, mille omamine on relvaseaduse kohaselt tsiviilisikutele keelatud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 17. augustil varastati Jõgeval Roosi tänava eramust mobiiltelefon. Kahju on selgitamisel.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati, et 21. augustil lõi endine elukaaslane Kanepi alevikus Turu tänava korteri köögis 28-aastast naist.

Viljandimaa

Vargused
Ööl vastu 24. augustit varastati Viljandi vallas Mustla alevikus Lembitu tänava maja juurest kerghaagis. Kahju on 500 eurot.

Politseile laekus teade, et ööl vastu 6. augusti murti Viljandi vallas Kuressaare külas sisse korterisse, kust varastati musta värvi tahvelarvuti ning toidukaupu. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
27. augustil avastasid piirivalvurid Kagu piiripunktides sõidukite kontrollimisel kuus antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.

27. augustil kella 16.30 paiku peatasid piirivalvurid Aovere-Kallaste-Omedu maantee 30. kilomeetril kontrolliks sõiduauto Volkswagen Passati, millel puudus nii kehtiv liikluskindlustus kui ka tehnoülevaatus. Kiirmenetluses määrati sõiduki roolis olnud mehele 200-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. augustil lõi 72-aastane mees Narva-Jõesuus Kudruküla tänaval asuvas korteris 59-aastast naist.

27. augustil kasutas 39-aastane mees Kohtla-Järvel Põhja alleel asuvas korteris füüsilist vägivalda oma ämma, 59-aastase naise suhtes. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

27. augustil viskas 45-aastane mees Narva-Jõesuus Vabaduse tänaval asuvas kohvikus kassaaparaadiga kohviku töötajat, 17-aastast tütarlast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Asja rikkumine ja hävitamine
Ööl vastu 27. augustit põles Kiviõlis Keskpuiesteel sõiduauto Jeep. Kahju on 6000 eurot.

Juhtum piiril
27. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1978. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik. Kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta viibinud üheksa kalendripäeva, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Naisele määrati rahatrahv ja koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, misjärel lahkus naine Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
Pärnumaa

Vargus
27. augustil sai politsei teate, et Malda külas on kuutist varastatud jalgratas. Kahju on 250 eurot.

27. augustil sai politsei teate, et Tori vallas on traktori kütusepaagist varastatud kütust. Kahju on 204 eurot.

Läänemaa

Vargus
27. augustil sai politsei teate, et Rannajõe külas on eramust varastatud helisüsteem. Kahju on ligi 500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi