Politseis registreeritud sündmused
29.08.2018


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 68 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 39 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukist) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kaks inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 285 väärtegu.Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu ja registreeriti kaks riigipiiri ebaseaduslikku ületamist. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
28. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Hundipea tänaval asuvas korteris lõi 55-aastane mees oma abikaasat, 49-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
28. augustil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel asuva meelelahutusasutuse ees lõi mees 36-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Harjumaa

Tapmiskatse
Ööl vastu 29. augustit leidis Harjumaal Kuusalu vallas Kasispea külas aset konflikt, mille käigus tulistas esialgsetel andmetel alkoholijoobes 59-aastane mees registreerimata püstolist Mauser 36-aastast meest kõhtu. Kannatanu viidi haiglasse, praeguseks on ta lastud kodusele ravile. Väidetav tulistaja on kuriteo toimepanemises kahtlustatavana kinni peetud. Hetkeseisuga ei ole toimunud konflikti põhjust teada, juhtumi osapooled ei ole väidetavalt omavahel tuttavad.

Vargus
28. augustil teatati, et Silmsi külas varastati eramaa pealt varastatud prusse ja laudu. Kahju on kokku umbes 1000 eurot.

Juhtum piiril
28. augustil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kolm Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
28. augustil teatati politseile, et Tartus Tähe tänava eramust varastati Bottecchia maastikuratas. Kahju on 300 eurot.

Kelmus
28. augustil pöördus politsei poole 25-aastane naine, kes tegi kahele erinevale arvelduskontonumbrile ülekande ostmaks interneti vahendusel pakutud koerakutsikat. Paraku ei ole naine saanud ei soovitud lemmiklooma ega ole talle tagastatud ka makstud raha. Kahju on 1500 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
28. augusti pealelõunal sai politsei väljakutse Valga valda Lüllemäe külla, kus olid omavahel  riidu läinud naabrimehed. Jageluse käigus lõi 35-aastane mees 62-aastast naabrimeest. Politsei pidas lööja kinni ning viis ta politseijaoskonda.

Juhtumid piiril
28. augustil avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukite kontrollimisel neli antiradarit, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud. Lisaks avastati sõidukite kontrollimisel üks külmrelv, mis on tsiviilkäibes keelatud.

IDA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Omavoliline sissetung
27. augustil sai politsei teate, et Kärdlas Tiigi tänaval siseneti omavoliliselt eluruumidesse ja varastati sealt 70 eurot.

Pärnumaa

Vargused
28. augustil sai politsei teate, et Pärnus Kastani põik tänaval asuva kortermaja hoovis olevalt paadilt varastati mootor. Tekitatud kahju on 500 eurot.

28. augustil sai politsei teate, et Pärnus Haapsalu maanteel asuvas bensiinijaamas tankis seni tuvastamata mees sõiduautosse Volvo bensiini ja kaasas olevatesse kanistritesse diiselkütust, kuid lahkus kütuse eest tasumata. Vargusega tekitati kahju 207 eurot.

Järvamaa

Vargus
27. augustil sai politsei teate, et Vao külas reoveepuhasti territooriumil lõhuti roomikekskavaatori kütusepaagi lukustatud kork ja varastati paagist 216 liitrit diiselkütust. Tekitatud varaline kahju on ligi 287 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi