Mobiil-ID taotlemine
21.05.2018

 

 

Mobiil-ID on isiku tõendamise ja digitaalse allkirjastamise lahendus mobiiltelefonile. Sellega saab teostada samu e-toiminguid nagu ID-kaardiga, kuid veelgi mugavamalt.

Mobiil-ID valmidusega SIM-kaardi saamiseks ja lepingu sõlmimiseks pöörduge esmalt oma mobiiloperaatori poole. Ilma kehtiva mobiil-ID lepinguta ei ole Teil võimalik mobiil-ID aktiveerida. Seejärel tuleb teenuste kasutamiseks aktiveerida mobiil-ID allpool märgitud taotluskeskkonnas või PPA teeninduses.

Juhul, kui Teie ID-kaardi sertifikaadid on peatatud, siis palun uuendage esmalt oma ID-kaardi sertifikaate. Pärast sertifikaatide uuendamist saate oma mobiil-ID aktiveerida taotluskeskkonnas. Kauguuendamise juhistega tutvuge siin.

Juhul, kui Teie ID-kaardi kauguuendamine ebaõnnestus, siis pöörduge palun PPA teenindusse.

Mobiil-ID riigilõiv on 10 eurot ja selle tasub operaator Teie eest. Lisainfo saamiseks palume pöörduda oma mobiiloperaatori poole.

Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad kuni 5 aastat. Maksimaalse kehtivusajaga mobiil-ID saab väljastada siis, kui dokumendi andmekandja tehniline lahendus (SIM-kaart) vastab tingimustele, mis on vajalik dokumendi turvaliseks kasutamiseks viie aasta jooksul. Mobiil-ID-d ei ole võimalik taotleda esindaja kaudu.

Kui Teie isikuandmed on muutunud, tuleb pöörduda mobiiloperaatori poole, et tunnistada mobiil-ID sertifikaadid kehtetuks ning taotleda uute isikuandmetega mobiil-ID SIM-kaart.

Mobiil-ID aktiveerimiseks on Teil vaja:

  • ID-kaarti, elamisloakaarti või digitaalset isikutunnistust koos PIN1 ja PIN2 koodide ning kehtivate sertifikaatidega
  • ID-kaardi lugejat
  • arvutisse paigaldatud ning kasutatava veebilehitsejaga töötavat ID-kaardi tarkvara
  • operatsioonisüsteem, millel on ID-tarkvara tugi. Toetatud operatsioonisüsteemide nimekirjaga saate tutvuda siin.


Mobiil-ID aktiveerimiseks toimige järgmiselt:

  • asetage ID-kaart, elamisloakaart või digitaalne isikutunnistus kaardilugejasse ENNE taotluskeskkonna lingile  vajutamist,
  • vajutage nuppu “ Sisene mobiil-ID taotluskeskkonda”,
  • jälgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

 


Kui mobiil-ID sertifikaadid on peatatud mobiilsideoperaatori poolt, siis pöördu nende aktiveerimiseks enda sideoperaatori poole.

 

 

NB! Veebilehitseja info värskendamine (F5 ehk Refresh kasutamine) ei kiirenda toimuvaid päringuid ega info kuvamist. Kui toiming hangub, sulgege veebilehitseja ning alustage taotlemist uuesti.


Mobiil-ID sertifikaatide kasutustingimused
Kasulik info mobiil-ID kohta
KKK